MojAndroid

Tí z vás, ktorí čakali na predstavenie nového HTC One, sa v tejto chvíli dočkali. Spoločnosť oficiálne uviedla svoju novú vlajkovú loď HTC One (M8) na tlačovej konferencii v Londýne, kde sa nachádza aj náš kolega Fero Chovaňák. Ten priniesol informácie priamo z miesta diania. Nakoľko bolo predstavenie tohto zariadenia sprevádzané mnohými únikmi informácií a fotografií, viac-menej už všetci vieme, čo tento smartfón ponúka. Aj napriek tomu nás však nový HTC One dokázal už na prvý pohľad zaujať a prinášame vám jeho podrobné špecifikácie.

htc one

Telo telefónu bolo prepracované tak, aby pôsobil impozantnejšie a zároveň prívetivejšie, než jeho predošlá verzia. Trvácna a kvalitne spracovaná kovová unibody konštrukcia prechádza do 5-palcového Full HD (1080p) displeja s ešte užšími okrajmi a mäkšími krivkami pre prirodzenejšie uchopenie. Spolu s procesorom Qualcomm Snapdragon 801, 2GB RAM a najnovšou verziou operačného systému Android 4.4 KitKat, prináša nový HTC One (M8) úplne nové rozhranie HTC Sense™ 6, ktoré bude dostupné priamo v zariadení, aj ako aktualizácia z obchodu Google Play. Rozhranie HTC Sense™ 6, ktoré prešlo rozsiahlymi zmenami, ponúka čistejší a výraznejší vizuálny štýl, odvážne, používateľom prispôsobiteľné farebné témy a intuitívnejšie ovládanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú vzhľad čistého systému Android, bude HTC One (M8) k dispozícii aj vo verzii Google Play. Predobjednávky možno zadávať už dnes, pričom zariadenie bude k dispozícii v tejto verzii v priebehu niekoľkých týždňov.

V Európe sa HTC One (M8) začne predávať už 4. apríla za zatiaľ neznámu cenu.

Parametre HTC One (M8)

 • rozmery: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm
 • hmotnosť: 160 gramov
 • operačný systém: Android 4.4.2 KitKat s nadstavbou Sense 6.0
 • procesor: Snapdragon 801, 4-jadrový, taktovaný na 2,3 GHz
 • operačná pamäť: 2 GB
 • vnútorná pamäť: 16/32 GB
 • pamäťové karty: podpora pre microSD do 128 GB
 • duálny fotoaparát: UltraPixel, BSI senzor, veľkosť pixelov 2.0 µm, veľkosť senzoru 1/3”, clona f/2.0, 28mm šošovka, HTC ImageChip 2 + fotoaparát pre snímanie hĺbky a detailov
 • predná kamera: 5 Mpix, f/2.0, BSI senzor, širokouhlá šošovka, HDR
 • video: zadná aj predná kamera nahráva Full HD 1080p video
 • pripojenie
  • Bluetooth 4.0 s aptX
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 & 5 GHz)
  • DLNA
  • NFC
  • microUSB 2.0 s podporou MHL
  • infračervený port
 • duálne predné reproduktory HTC BoomSound™
 • podpora pre GPS a GLONASS
 • batéria: Li-Po, 2600 mAh

Výrazný posun v oblasti záznamu obrazu

Nový HTC One (M8) prináša medzi mobilné zariadenia úplne nový rozmer záznamu obrazu. Ako prvý smartfón na svete ponúka kombináciu dvoch fotoaparátov (Duo Camera), teda technológie HTC UltraPixel™, blesku s dvomi LED diódami a záznamu videa vo vysokom rozlíšení (1080p), vďaka čomu dokáže vytvárať kvalitné fotografie za akýchkoľvek svetelných podmienok a video plné detailov. K dispozícii je zároveň širokouhlá predná kamera s rozlíšením 5 Mpix, pomocou ktorej možno jednoducho vytvárať autoportréty. Fotoaparát je okrem hlavného modulu HTC UltraPixel™ vybavený aj snímačom hĺbky, ktorý zachytáva detailné informácie o hĺbke snímanej scény a umožňuje tak aplikovať na vaše fotografie viac kreatívnych efektov ako kedykoľvek predtým.

htc-one-m8-02

Okamžite vytvárajte profesionálne vyzerajúce portréty zmenou zaostrenia snímky po jej zosnímaní pomocou funkcie UFocus™ alebo zvýraznite fotografovaný objekt zmenou pozadia s použitím efektov funkcie Foregrounder. Pomocou animácií funkcie Seasons môžete vašim fotografiám zas dodať nádych jednotlivých ročných období. Funkcia Copy & Paste vám umožní vkladať vašich priateľov a členov rodiny do úplne iných fotografií, zatiaľ čo funkcia Dimension Plus™ ponúka jedinečný pohľad na vaše fotografie tým, že vám umožní prezrieť si snímku z rôznych uhlov nakláňaním displeja do strán.

Celá technológia fotoaparátu zároveň nenápadne pracuje v pozadí okamžite po spustení aplikácie fotoaparátu tak, aby po stlačení spúšte bola okamžite k dispozícii tá najostrejšia snímka. Fotoaparát dokáže automaticky zaostriť v priebehu 300 ms a vytvoriť tak v zlomku sekundy dokonale ostré snímky. Ak je potrebné fotografovať s použitím blesku, inteligentný blesk s dvoma LED diódami automaticky zvolí správny farebný tón a intenzitu tak, aby výsledná snímka ponúkala prirodzené tóny pokožky a ideálny vzhľad.

Pri takých širokých možnostiach vytvárania zaujímavých snímok sa jednou z priorít tvorcov rozhrania HTC Sense™ stala organizácia galérie fotografií. Výsledkom je funkcia Image Match, nástroj na vizuálne vyhľadávanie, ktorý presúva všetky fotografie obsahujúce konkrétny subjekt do jedného albumu. V neposlednom rade nový HTC One (M8) tiež ponúka režim Slow Motion (spomalený záber), ktorý vám umožní snímať video vo vysokom rozlíšení a následne spomaliť požadovanú časť záznamu – ideálne pre dramatizáciu záberov alebo zvýraznenie okamihu.

Prezentujte, spolupracujte a zdieľajte: Zoe™ už aj v cloude

V roku 2014 technológia Zoe™ začína využívať cloud a stáva sa z nej platforma podporujúca spoluprácu a zdieľanie. Nahrávajte vaše Zoe videá, aby boli dostupné pre všetkých, a požiadajte vašich priateľov, aby k nim pridali svoje fotografie, videá a obľúbenú hudbu. Aplikácia následne vytvorí mix tých najlepších príspevkov a jedinečnú prezentáciu spoločných okamihov. Pre nový HTC One (M8) bude nová aplikácia Zoe™ dostupná na prevzatie z obchodu Google Play čoskoro po uvedení telefónu na trh.

htc-one-m8-03

Motion Launch™ – gestami ovládané skratky

Ako súčasť rozhrania HTC Sense™ 6 ponúka nový HTC One (M8) funkciu Motion Launch™, ktorá umožňuje telefónu okamžite detekovať polohu a pohyb vďaka vstavaným snímačom pohybu, čo vám umožní interakciu s telefónom aj bez zapnutia displeja. Aktivujte zariadenie jednoduchým potiahnutím prsta. Jednoducho prijmite telefónny hovor pomocou funkcie Auto Answer tak, že si ho priložíte k uchu bez toho, aby ste sa museli dotknúť displeja – praktické, ak vám telefón zazvoní, práve keď pracujete v záhrade alebo umývate riad. Dvakrát ťuknite na displej, ak ho chcete zapnúť alebo vypnúť.

Režim extrémnej úspory energie – dlhšia výdrž v pohotovostnom režime bez navýšenia nákladov

Pri pôvodnom HTC One (M7) sa spoločnosti HTC podarilo optimalizovať spotrebu energie tak, aby ste zo svojho telefónu mohli vyťažiť čo najviac. Nový HTC One (M8) však optimalizáciu posúva na úplne novú úroveň a dokáže tak na jedno nabitie fungovať až o 40 % dlhšie. Aj keď bežný režim úspory energie už ponúka výrazné zníženie spotreby, teraz máte k dispozícii aj režim extrémnej úspory energie, s ktorým batéria vydrží ešte dlhšie. Po úplnom nabití ponúkne telefón v tomto režime celých 14 dní prevádzky, pričom môžete normálne prijímať hovory, textové správy a e-maily, čo využijete predovšetkým na cestách. Režim môžete aktivovať buď manuálne alebo sa môže zapnúť automaticky. Ak režim aktivujete po vybití batérie na 20 %, telefón vám ponúkne ďalších 60 hodín prevádzky v pohotovostnom režime, po vybití na 10 % ďalších 30 hodín, resp. 15 hodín po vybití na 5 %.

Ešte hlasnejší HTC BoomSound™

Nový HTC One (M8) opäť posúva hranice zvuku v smartfónoch. Najnovšia technológia HTC BoomSound™ vytvára pôsobivý a silný zvuk v celom zvukovom spektre. Nový HTC One (M8) ponúka o 25 % hlasnejší zvuk ako HTC One (M7) bez zníženia kvality. Telefón je vybavený dvoma prednými reproduktormi, novým zosilňovačom, pozmenenými rezonančnými komorami a zvukovým profilom prispôsobeným pre skutočný zážitok z vysokého rozlíšenia. 

htc-one-m8-06

HTC BlinkFeed™ – novinky pre vás priamo na domovskej obrazovke

Funkcia HTC BlinkFeed™ umožňuje nepretržitý posun pripomínajúci prácu s internetovým prehliadačom, ponúka prispôsobiteľné nadpisy a nové usporiadanie, ktoré prezentuje články v ľahko čitateľnej podobe. Po predstavení novej súpravy SDK, ktorá umožňuje partnerom integrovať do tejto služby ich vlastný obsah, môžu používatelia ľahšie vyhľadávať mediálny obsah, prihlasovať sa na odber mediálnych zdrojov a okamžite vytvárať svoje vlastné informačné kanály na ľubovoľnú tému. Vďaka funkcii News Bundles spája BlinkFeed tiež všetky články a príspevky zo siete Twitter do jednej témy pre jednoduchšie čítanie, a vďaka viac ako 1000 partnerom poskytujúcim obsah jasne zoradený do kategórií na jednej stránke, nebude sledovanie najzaujímavejších správ už nikdy jednoduchšie.

HTC One M8

htc-blinkfeed-1 htc-blinkfeed-2 htc-blinkfeed-4

Všetky fitnes informácie na jednom mieste

Nový HTC One (M8) vám pomôže zlepšiť váš zdravotný stav a bude vás motivovať s použitím kombinácie energeticky nenáročných snímačov a predinštalovanej aplikácie Fitbit®. Okrem toho môžete telefón používať aj v kombinácii s niektorým z trackerov z ponuky spoločnosti Fitbit a získať tak prístup k pokročilým funkciám, ako napr. monitorovaniu spánku a inteligentnému budíku, alebo zaznamenávať údaje o cvičení aj bez vášho telefónu. Vytýčte si svoj fitnes cieľ a bez ďalšieho úsilia monitorujte dosiahnuté výsledky priamo na domovskej obrazovke aplikácie HTC BlinkFeed™. Fitbit je najpopulárnejšia aplikácia v obchode Google Play používaná v kombinácii s fitnes zariadeniami.

Obal HTC Dot View™ – chráňte váš telefón v štýle retro

Funkciu Motion Launch™ môžete používať aj v kombinácii s obalom Dot View. Jednoducho dvakrát ťuknite na obal a môžete si zobraziť aktuálny čas, počasie, nové SMS správy, e-maily a hovory – to všetko bez toho, aby ste odokryli displej alebo sa ho dotkli. Nový telefón HTC One (M8) si zaslúži obal, ktorý ho nielen chráni, ale zároveň vylepšuje jeho funkcie. Nový obal HTC Dot View™ chráni displej a zároveň zobrazuje notifikácie a informácie v retro štýle vo forme bodovej matice.

ŽIVÉ FOTO

 

25.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+