MojAndroid

Posledné dve vlajkové lode spoločnosti HTC disponovali neštandardným fotoaparátom s rozlíšením iba 4 MPix, zatiaľ čo konkurencia používa snímače s rozlíšením 16 alebo aj 20 MPix. Snímače v smartfónoch HTC One M7 a One M8 ale používajú technológiu ultrapixelov, ktoré dokážu zaznamenať oveľa viac svetla. V praxi sa ale táto technológia neukázala až taká dobrá, ako bola avizovaná taiwanským výrobcom. Množstvo nespokojných zákazníkov dalo impulz k tomu, aby spoločnosť predstavila HTC One M8 Eye.

Nový smartfón je takmer identický s tým, ktorý sa na pultoch našich obchodov nachádza už niekoľko mesiacov. Jediné rozdiely sa nachádzajú v použitom prednom a zadnom fotoaparáte. Rozlíšenie prednej kamery na One M8 Eye sa síce nezmenilo, no nový fotoaparát neponúka 88-stupňový pozorovací uhol z predchádzajúcich modelov. Najväčšia zmena je ale v hlavnom fotoaparáte, ktorým je teraz 13-megapixelová DUO kamera. Najnovšie testy nového smartfónu jednoznačne ukazujú, že použitá technológia v M8 Eye dokáže produkovať oveľa kvalitnejšie fotografie, ako klasický One M8. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko fotografií pre porovnanie oboch snímačov. Celú galériu s ďalšími fotografiami nájdete na tomto odkaze.

HTC One M8 Eye

megapixel-1

HTC One M8

ultrapixel-1

HTC One M8 Eye

megapixel-2

HTC One M8

ultrapixel-2

HTC One M8 Eye

megapixel-3

HTC One M8

ultrapixel-3

Zdroj: Unleash the Phones via Android and Me

25.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+