MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa zvyknú predbiehať v tom, kto ponúkne výkonnejšie zariadenie s väčšou pamäťou RAM, displejom, či procesorom s väčším počtom GHz a jadier. Jeden parameter však udáva celkovú súhru týchto špecifikácií a tou je odozva na dotyk prsta na displeji. Väčšina zariadení, ktorých vek presiahol 6 a viac mesiacov dosahujú hodnoty odozvy od 80 do 250ms. To znamená, že niektoré z nich reagovali na používateľské podnety až po uplynutí štvrť sekundy. Takéto oneskorenie je viditeľné najmä v hrách a aplikáciach, ktoré ku svojmu ovládaniu vyžadujú plynulý pohyb po displeji. Asi najlepším príkladom budú aplikácie pre kreslenie a maľovanie, v ktorých kreslená čiara v mnohých prípadoch nestíha za pohybujúcim sa prstom.

Náš tip
RECENZIA | HTC One (M8) – K dokonalosti mu chýba málo

DisplayLatencyChart

Novšie smartfóny odozvu zrýchlili a napríklad taký Samsung Galaxy Note 3 a iPhone 5 sa dostali na hodnotu 67, či 75 ms. Čo však najnovšie vlajkové lode predstavené len pred niekoľkými týždňami? Asi vás neprekvapí, že od nich môžete opäť očakávať zrýchlenie. Ako prvý sa na ranu dostal nový HTC One (M8), ktorý prekonal všetky doteraz testované zariadenia (zatiaľ nie je medzi nimi Samsung Galaxy S5 ani Sony Xperia Z2) a bola mu namerané odozva na úrovni 46 ms. Samozrejme nie je všetko len o parametroch. Stačí sa pozrieť na Samsung Galaxy S3 a HTC One. Aj napriek výkonnejšiemu procesoru je u HTC One odozva horšia ako na zariadení Galaxy S3.

Zdroj: androidauthority

9.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+