MojAndroid

HTC sa v minulosti preslávilo práve vďaka svojmu kontroverznému ultrapixlovému fotoaparátu. Ten sa po prvýkrát objavil v HTC One M7, v ktorom ponúkal rozlíšenie 4 Mpix. Taiwanský výrobca tu vymenil vysoké rozlíšenie za oveľa nižšie, ktoré ale ponúkalo výhody použitia väčších pixelov. HTC ale neskôr pochopilo, že s fotoaparátom s takto malým rozlíšením nedokáže konkurovať svojim súperov, ktorých fotoaparáty dosahovali rozlíšenie od 13 do 20 Mpix. Aj preto sa s uvedením HTC One M9 rozhodol od ultrapixelovej technológie upustiť a v úlohe hlavného fotoaparáta použil nový 20,7 Mpix snímač. Ten však nedosahoval až takých kvalít ako sa očakávalo. V novom M10 však má výrobca použiť nový senzor, ktorý bude benefitovať aj z použitia väčších pixelov. Nemá ísť však o žiadnu novinku.

Podľa najnovších informácii má nová vlajková loď od HTC použiť rovnaký snímač ako sa nachádza v nových Nexusoch – teda v Nexuse 5X a Nexus 6P. Ide o senzor označovaný ako IMX377, ktorý bude ale v prípade M10 doplnený aj o optickú stabilizáciu. Aj keď dohady označujú tento snímač ako Ultrapixlový, rozmery jednotlivých pixlov nie sú tak veľké ako v pôvodnom fotoaparáte s týmto označením – konkrétne 1,55 vs 2,0μm. Samozrejme, nové Nexusy patria kvalitou fotoaparátov medzi to tie najlepšie zariadenia na trhu, čo ukázali aj testy portálu DxOMark. HTC by ich mohlo vylepšiť ešte aj o spomínanú optickú stabilizáciu, čím by sa celkové hodnotenie mohlo ešte zlepšiť a predbehnúť napríklad aj Sony Xperiu Z5 alebo Samsung Galaxy S6 edge. Samozrejme, všetko závisí aj na softvérovej optimilizácií.

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Zdroj: pocketnow

12.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+