MojAndroid

HTC aj napriek niekoľkým vyrovnaným kvartálom, opäť spadlo do červených čísel. Príjem spoločnosti za posledné mesiace klesol o viac ako 40%, a to aj napriek tomu, že predstavilo niekoľko nových smartfónov. Akcie spoločnosti za posledných 12 rokov klesli na svoje historické minimum a momentálne majú hodnotu 98 dolárov. Ešte v roku 2011 to bolo približne 1300 dolárov za akciu. Za takto slabé výsledky sa ospravedlnila aj CEO spoločnosti Cher Wangová, ktorá navyše prisľúbila, že spoločnosť pripravuje ďalšie inovatívne produkty.

Náš tip
HTC malo najhorší apríl za posledných 6 rokov, môžu za to slabé predaje One M9

Podľa Wangovej, HTC ešte tento rok vydá novú vlajkovú loď. Týmto krokom by taiwanský výrobca porušil stratégiu z minulých rokov, a nevydal by len jednu vlajkovú loď, ale rovno dve. Navyše, HTC vraj pripravuje úplne nový HTC One M10, ktorý by mal prísť s novým dizajnom aj technológiami. Malo by ísť o najväčšiu zmenu od predstavenia HTC One M7, minimálne teda po stránke vzhľadu a konštrukčného vyhotovenia. Taiwanský výrobca sa bude snažiť negatívny ekonomický vývoj zvrátiť aj angažovaním sa v iných technologických odvetviach. Už na MWC predstavilo v spolupráci s Valve vlastnú virtuálnu realitu HTC Vive a dočkať by sme sa mohli aj ďalších produktov, vrátane inteligentných hodiniek, či zaujímavého príslušenstva.

Ak tento rok HTC predstaví ďalšiu vlajkovú loď, ako by podľa vás mala vyzerať a čo by ste na nej, v porovnaní s HTC One M9, zmenili? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phandroid

8.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+