MojAndroid

HTC One patrí vďaka výkonnému hardvéru a kvalitnému spracovaniu medzi tie najlepšie Android smartfóny, aké je možné na dnešnom trhu dostať. Určite ste si všimli, že zariadenie má trocha netradičné rozloženie kapacitných ovládacích prvkov. Medzi dvojicou tlačidiel “Späť” (naľavo) a “Domov” (napravo) sa nachádza ešte logo spoločnosti, ktoré nezohráva žiadnu rolu. Nedávno sa však na fóre XDA developers objavila modifikácia, ktorá umožňuje tlačidlo využívať buď na vypnutie obrazovky alebo ako tlačidlo pre menu.

HTC One tlacidlo logo

Niektorí developeri si totižto všimli, že časť HTC loga zasahuje do kapacitného panela, čo umožnilo upraviť softvér tak, aby horná polovica loga bola schopná zaregistrovať dotyk používateľa. Samozrejme, na využitie tejto modifikácie budete musieť mať zariadenie rootnuté, čo by však nemal byť problém s novým all-in-one nástrojom, o ktorom sme vás informovali. Autor ponúka dve možnosti využitia. Prvú nazval HOME2Wake a umožňuje prebudiť zariadenie pri dotyku plochy loga, zatiaľ čo druhá možnosť HTCLogoMenu používa logo ako tlačidlo pre menu. Hoci sa vám návod na inštaláciu týchto modifikácií, vzhľadom na nedostupnosť smartfónu zatiaľ nehodí, nájdete ho v pôvodnom príspevku, kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: androidcentral

24.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+