MojAndroid

HTC zaznamenalo v novembri pomerne silný nárast, pod ktorý sa podpísala najmä novinka HTC One A9. Taiwanský výrobca za november vykázal príjem na úrovni 314,32 miliónov dolárov, čo je 6-mesačné maximum. Oproti októbru rástli príjmy spoločnosti o takmer 15%. Napriek zeleným číslam má však HTC stále problém. Medziročne klesli v rovnakom období príjmy o 39,25%, za prvých 11 mesiacov tohto roku si HTC na svoj účet pripísalo 3,5 miliardy dolárov, čo je ale o 33,32% menej ako za rovnaké obdobie v roku 2014.

Dobrou správou ale je, že HTC sa podarilo mierne zvrátiť nepriaznivý vývoj a očakáva sa, že do konca roka budú príjmy ešte rásť. Vďačiť bude za to najmä kombinácii vydania nového modelu One A9 a prebiehajúcého predvianočného obdobia, kedy ľudia zvyknú nakupovať technologické darčeky viac ako inokedy. Ako sa bude finančne vyvíjať HTC po novom roku uvidíme, zdá sa však, že všetko rozhodne aj to, aká bude nová vlajková loď. Tá by mohla byť predstavený už na MWC 2016.

Náš tip
RECENZIA | HTC One A9: Pán kontroverzný

Zdroj: phonearena

8.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+