MojAndroid

Ak sa naplnia súčasné predpoklady, tak ďalší smartfón Nexus pripraví spoločnosť HTC. Najnovšie uniknuté informácie naznačujú, čo by táto novinka mala ponúknuť. Nejde pritom o nič menšie, ako displej citlivý na tlak. Po predstavení nového iPhone 6s sa očakávalo, kedy bude tento trend nasledovaný aj výrobcami smartfónov so systémom Android a keďže Samsung ani LG podobnú funkciu vo svojich vlajkových lodiach nepredstavili, je možné, že tak spraví až najnovší Nexus.

Ak by sme sa displeja s citlivosťou na tlak dočkali v najnovšom Nexus smartfóne, je pravdepodobné, že ďalšia generácia vlajkových lodí by už túto funkciu nevynechala. Je možné, že výrobcovia jednoducho počkali, kým Google zakomponuje potrebný softvér k podobnej funkcii priamo do jadra Androidu a výroba hardvéru bude už tradične ponechaná na samotných spoločnostiach. Tie tak budú mať k dispozícii všetky potrebné softvérové funkcie a jadro tejto novinky by tak malo byť rovnaké na všetkých ďalších smartfónoch bez ohľadu na konkrétneho výrobcu.

Uvidíme, či sa tieto predpoklady naplnia a či Android N skutočne prinesie podporu pre displeje citlivé na dotyk. Ak by sa tak aj stalo a nový Nexus by takúto funkciu ponúkal, na praktické využitie funkcionality ostatnými výrobcami by sme si zrejme museli počkať až do ďalšieho roka.

Zdroj: GizmoChina via phandroid

4.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+