MojAndroid

Vlnu nespokojnosti v právnych kruhoch vyvolalo rozhodnutie nemeckých súdov v prípade patentov IPCom. K prvotnému rozhodnutiu prišlo už pred dvomi rokmi a tentokrát súdy potvrdili pôvodné rozhodnutie, čo by znamenalo, že HTC by muselo kapitulovať a opustiť nemecký trh.

Patent sa zaoberá technológiou 3G, ktorá je považovaná za elementárnu a zásadnú. Nemecké súdy tak vydali precedens, ktorým môže spoločnosť IPCom v podstate odstaviť akéhokoľvek prevádzkovateľa mobilných sietí v Nemecku. IPCom je totiž výhradným držiteľom patentu na túto technológiu v krajine. Spoločnosť už žaluje aj ďalších prevádzkovateľov mobilných sietí a to Vodafone a T-Mobile a vďaka tomuto precedensu je pravdepodobné, že IPCom bude úspešné.   

Potom, čo rozsudok nadobudol platnosť, má HTC dve možnosti: platiť alebo opustiť trh. Pripomeňme si len, Apple získal víťazstvo vo veľkej právnej bitke proti Samsungu, a ten musel svoj Galaxy Tab 10.1 redizajnovať. Z toho vyplýva jasné posolstvo: ak vlastníte nejaký patent, nasmerujte sa do Nemecka a nájdite si cieľ na odstrel…

Zdroj: http://androidcommunity.com/

29.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+