MojAndroid
Matúš Kapusta 12.10.2017

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť HTC už dlhodobo nedosahuje dobré finančné výsledky. Situácia vyústila až do predaja časti spoločnosti, ktorá bola zodpovedná za výrobu smartfónov Google Pixel. Zdá sa ale, že ešte posledná snaha HTC v tomto smere vyústila do zvýšenia príjmov spoločnosti v septembri, pričom ide o 100% medzimesačný nárast.

Medzimesačný nárast, medziročný pokles

Tím zodpovedný za vývoj telefónu však už prešiel pod Google, no HTC z toho ešte stále čerpá. V septembri mala spoločnosť príjem na úrovni približne 215 miliónov USD, čo je síce o 100 % viac ako v auguste, no o 30 % menej ako v rovnakom mesiaci v minulom roku.

Situáciu by do konca roka mohli ešte zlepšiť pripravované smartfóny od HTC. Špekuluje sa o predstavení nového HTC U11 Plus a dokonca aj ďalších modelov. Uvidíme, aká bude realita a či tieto telefóny pomôžu taiwanskému výrobcovi a niekdajšiemu gigantovi zakončiť rok v pozitívnom svetle.

Zdroj: HTC via GSMarena

12.10.2017
  • stanleyjr

    a co tak rapidne zlacnit minulorocnu vlajkovu lod, pripadne vsetky minulorocne modely ako to robia aj ine znacky? napr. HTC 10 za 300 :)

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+