MojAndroid

Je známe, že tajwanskej spoločnosti HTC sa už dlhé roky finančné nedarí. V minulosti jeden z lídrov v segmente smartfónov sa potáca na dolných priečkach v rebríčku predajnosti a to sa odráža aj na jeho príjmoch, ktoré nestačia aby bola spoločnosť v zisku. Do zisku sa spoločnosť dostala len v prvom štvrťroku 2018, ale len vďaka predaju časti mobilnej divízie spoločnosti Google za 1,1 miliardy dolárov. Nedávno síce spoločnosť predstavila vlajkovú loď HTC U12+, ale ani tá jej ako sa zdá nepomohla ku kladným finančným číslam a zisku.

Za mesiac júl mala spoločnosť príjem 45,7 miliónov dolárov. To je o 77 percent menej ako príjem, ktorý spoločnosť dosiahla v júli minulého roku. Jedná sa o najhorší mesiac HTC za posledných 15 rokov. Celkové príjmy v roku 2018 sú zatiaľ 555 miliónov dolárov, čo je medziročný pokles o 54 percent. Zdá, že napriek dobrým parametrom novinka HTC U12+ zákazníkov nezaujala. Môže za to zrejme aj jej vysoká cena. HTC má tento rok ešte jedno eso v rukáve a to blockchain smartfón HTC Exodus, ktorým bude chcieť zvrátiť zlé finančné výsledky.

Náš tip
HTC U12+ dostáva ďalší update. Vylepší aj netradičné tlačidlá | AKTUALIZÁCIA
9.8.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+