MojAndroid

Pred nedávnom prebehla médiami správa, že spoločnosť Apple u svojich starších telefónov so zníženou kapacitou batérie zámerne spomaľuje frekvenciu procesora. Používatelia iPhonov na to prišli vďaka horším výsledkom ich telefónu v benchmarku Geekbench. Následne to spoločnosť Apple oficiálne potvrdila, za čo sa na ňu zniesla kritika, že tak núti ľudí kupovať nové smartfóny. Výsledok? Spoločnosť včera zverejnila otvorený list pre svojich zákazníkov. V ňom sa za spomaľovanie ospravedlňuje a vysvetľuje, že spomaľovanie je kvôli prevencii pred prehriatím starších batérií a náhodným reštartom. Taktiež budúci rok zlacní výmenu batérie v oficiálnom servise zo 79 dolárov na 29 dolárov. A ako to je u iných výrobcov?

Náš tip
Apple úmyselne spomaľuje staršie iPhony! Poznáme dôvod22.

Server TheVerge oslovil viacerých výrobcov a dostal odpoveď od spoločností Lenovo a HTC. Hovorca HTC povedal stručne, že to nie je nič, čo by oni robili. Motorola taktiež potvrdila, že oni kvôli starším batériám nespomaľujú procesor. Spoločnosť Sony podá vyjadrenie až po vianočných prázdninách, pretože PR oddelenie je momentálne na dovolenke. A najväčší výrobca mobilných telefónov Samsung sa na celú záležitosť pozrie a následne sa vyjadrí. Spoločnosti LG a Google zatiaľ nereagovali.

Zdroj: AndroidCommunity

29.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+