MojAndroid

HTC M7 je očakávaným smartfónom, ktorý by mohol taiwanskú spoločnosť vrátiť späť na výslnie slávy. Už v predchádzajúcich mesiacoch sme o nej mohli niekoľkokrát počuť, no pred blížiacim sa veľtrhom CES v Las Vegas sa objavujú nové informácie. Tie naznačujú tomu, že nová vlajková loď spoločnosti by mohla byť predstavená už na tomto podujatí. Keďže HTC ale neplánuje v Las Vegas žiadnu tlačovú konferenciu, je táto možnosť len málo pravdepodobná.

Zaujímavejšími sú však nové informácie, ktoré prináša zdroj portálu htcsource.com. Podľa neho bude HTC M7 fungovať s operačným systémom Android 4.1.2 Jelly Bean (v čase predstavenia možno už aj s Androidom 4.2) a novou verziou používateľského prostredia HTC Sense – pravdepodobne vo verzii 5.0. To by malo byť ešte jednoduchšie a intuitívnejšie ako HTC Sense 4+, ktoré sa momentálne nachádza v smartfónoch spoločnosti.  V novom HTC Sense 5.0 má byť k dispozícii nová uzamykacia obrazovka a tiež vylepšené HTC aplikácie. V predchádzajúcich dohadoch sa tiež hovorilo o softvérových tlačidlách a hliníkovom unibody tele. Zdroj však tieto informácie vyvrátil.

 

Dialer a klávesnica zo Sense 5.0

Telo HTC M7 preberá dizajnové krivky smartfónu HTC Droid DNA s prednou stranou takmer bez okrajov. Použité by mali byť aj rovnaké materiály. Zdroj tiež pridáva špecifikácie zariadenia. Nová vlajková loď spoločnosti bude vybavená 4,7 palcovým Full HD displejom, štvrojadrovým procesorom Qualcomm APQ8064 a 32GB vnútornou pamäťou. Novinka by mala byť predstavená ešte v 1Q tohto roka.

5.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+