MojAndroid

A je to tu! Zo značky HTC sa stáva „luxusná“ značka high-endových zariadení. Generálny riaditeľ spoločnosti HTC, Peter Chou, priznal, že spoločnosť HTC sa už nechce zameriavať na zariadenia najnižšej triedy, ktoré „ničia imidž značky HTC“. Povedal to v rozhovore pre Wall Street Journal. Ďalej dodal:  „Budeme trvať na tom, aby sa pri výrobe používali prvotriedne materiály, ktoré prinesú prvotriedny zážitok z používania.“

Samozrejme, nie je lacný low-end ako lacný low-end. Peter Chou mal na mysli hlavne zariadenia, ktoré stoja približne 2000 juanov a predávajú sa v Číne. V cenovej hladine do 250 € už spoločnosť HTC nemôže zaručiť výkon a ani náležitú kvalitu, pokiaľ nechce zákazníka oklamať na materiáloch alebo mu ponúknuť smartfón so starou technológiou. Motorola ide v tomto smere dokonca pod hranicu polovice tejto sumy. Peter Chou sa vyjadril , že „ v tejto cenovej hladine nebudeme mať dobré výrobky“.

Uvidíme, čo presne mal tým riaditeľ spoločnosti HTC, Peter Chou, na mysli. Nech je to akokoľvek, pre spoločnosť HTC ostáva prioritou dizajn a kvalita. V tomto segmente, smartfóny, sa totiž najlepšie bude spoločnosti HTC dariť v strednej triede, ktorá by mohla byť hlavným nosičom príjmov do kasy spoločnosti HTC.

Zdroj: Androidcentral, Wall  Street Journal Online foto: HTC.com

15.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+