MojAndroid

HTC dnes potvrdilo svoje záujmy v segmente virtuálneju reality a predstavilo nový VR headset, ktorý je poháňaný novinkou HTC U11. Jeho názov je HTC Link a nejde len tak o obyčajné VR okuliare. Kupujúci k nim totižto dostane aj herné ovládače špeciálne vyrobené pre HTC Link.

Náš tip
HTC U11: Vyskúšali sme horúcu novinku od HTC. Toto sú naše prvé dojmy + VIDEO

HTC Link podporuje systém sledovania polohy známy ako “six degrees of freedom (6DOF)”, čím sa stal prvým VR headsetom, ktorý je poháňaný smartfónom a podporuje túto technológiu. Spočiatku bude toto zariadenie dostupné len v Japonsku, ktoré javí o virtuálnu realitu najväčší záujem, no čoskoro by sa zariadenie mohlo dostať aj na ďalšie svetové trhy.

Vo vnútri okuliarov sa nachádza dvojica 3,6″ LCD displejov s rozlíšením 1080 x 1200 px, ktoré ponúkajú pozorovacie uhly na úrovni 110° a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. HTC U11, ktorý bude tieto okuliare poháňať, sa pripája cez USB-C port. Tento rok chce HTC predstaviť ešte jedno VR zariadenie – okuliare Vive VR, ktoré budú fungovať na platforme Google Daydream.

Zdroj: AndroidAuthority

26.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+