MojAndroid

HTC a spoločnosť Onlive, s ktorým spolupracuje pri streamovaní videohier, sa spoločne zúčastnili konferencie Qualcomm Uplinq v Kalifornii, kde prezentoval svoje postoje a informácie o HTC generálny riaditeľ spoločnosti Peter Chou.

„Taiwanský výrobca HTC telefónov je najväčší predajca telefónov s Androidom na svete,“ vyhlásil jej generálny riaditeľ Peter Chou.

Počas svojej reči na konferencii Uplinq povedal, že spoločnosť predala v roku 2010 dvadsaťpäť miliónov smartfónov. Konferencia bola organizovaná spoločnosťou Qualcomm v San Diegu, USA.

Peter Chou tiež hovoril o plánoch spoločnosti rásť v tomto segmente trhu, rovnako aj o vývoji HTC Sense. Súčasne zdôraznil, že spoločnosť je naďalej odhodlaná podporovať telefóny s  Windows Phone 7, aby používatelia mali naďalej možnosť vybrať si telefón a operačný systém.

Spomenul tiež, že prostredie HTC Sense a HTC telefóny budú v najbližšej dobe užívateľsky prívetivejšie. S novou animáciou užívateľského rozhrania je plynulejší než predtým, a dokonca aj zámok obrazovky poskytuje niektoré užitočné informácie pre používateľov. Nový zámok obrazovky je inšpirovaný telefónmi pod platformou Windows Phone 7, v ktorom je užívateľ oboznamovaný s potrebnými informáciami priamo na obrazovke, bez potreby spúšťania ďalších aplikácii.

Užívateľské rozhranie – HTC Sense – je pre HTC veľmi dôležité, pretože pomáha spoločnosti odlíšiť svoje produkty od konkurencie. Peter Chou je presvedčený, že nielen hardware, ale aj softvér musí byť pre zákazníkov jedinečný.

HTC a Onlive, uzavreli partnerstvo, ktoré umožní poskytovať spoločnosti Onlive streamovať herné služby na tabletoch a smartfónoch HTC.

Zdroj: www.themobileindian.com

 

MojAndroid.sk TIP: prečítajte si náš seriál článkov venovaný prostrediu HTC Sense 2.0

Seriál HTC Sense 2.0: Predstavenie základných funkcií (1.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Rýchle spustenie (Fast Boot) a ďalšie nové funkcie (2.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Ako funguje HTCsense.com (3.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vyhľadávanie a surfovanie (4.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Uprav si telefón podľa seba (5.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Vylepšené maily a komunikácia (6.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Nadupané multimédiá (7.časť)
Seriál HTC Sense 2.0: Mapy a navigácia (8.časť)

18.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+