MojAndroid

Pri predstavení svojej vlajkovej lode HTC 10 taiwanský výrobca nezabudol spomenúť ani výhody po stránke zvukového podania, ktoré novinka prináša. Aby bolo možné užiť si ich naplno, HTC spolupracovalo so spoločnosťou JBL pri vývoji nových slúchadiel Reflect Aware C, ktoré sú určené pre športovcov a aktívnych ľudí.

Náš tip
HTC 10 oficiálne predstavený! Má 5,2″ QHD displej, Snapdragon 820 a parádny ultrapixel fotoaparát

Ide o štuplíkové slúchadlá s tromi koncovkami rozdielnych veľkostí. Slúchadlá sú odolné voči potu, no najväčšmi zaujmú aktívnym potlačovaním okolitých ruchov. Funkcia je doplnená o adaptívne nastavenie, vďaka ktorému bude okolitý ruch odfiltrovaný, no stále budete počuť trúbenie auta či sirény sanitky pre zvýšenie bezpečnosti pri behu.

Niečo takéto ale s bežnými slúchadlami pripojenými cez 3,5-milimetrový jack možné nie je. Slúchadlá Reflect Aware C sa však k zariadeniu pripájajú cez USB-C konektor, ktorý okrem prenosu zvuku napája aj technológiu aktívneho potlačovania šumu, vďaka čomu nie sú potrebné žiadne dodatočné batérie. Spolu s vylepšeniami, ktoré po zvukovej stránke prináša HTC 10, sa tak zrejme môžeme tešiť na skutočne zaujímavé zariadenie. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie o cene a dostupnosti nových slúchadiel, no to by sa už čoskoro malo zmeniť. Bez ohľadu na to ale ide o zaujímavý doplnok, ktorý skvelo využíva výhody USB-C portu.

Zdroj: Android Central

12.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+