MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť HTC sa rozhodla poriadne “sa udrieť po vrecku” v tomto roku a hľadá príležitosti, ako rozšíriť svoje pôsobenie aj do iných segmentov trhu, ako len do mobilnej platformy. Po predchádzajúcej poslednej investícii v podobe 40 miliónového balíka do OnLive systému hier na požiadanie, pokračuje HTC v ďalšej investícii, tentoraz do spoločnosti Magnet Systems.

Magnet Systems je spoločnosť, ktorá sa zaoberá podnikovými štruktúrami a sídli v USA. HTC vidí v tejto investícii perspektívu najmä v budúcnosti a tvrdí, že „investícia bude mať sociálne, mobilné a cloudové možnosti rozšírenia pre svojich podnikových zákazníkov“.

Balík v podobe 35,4 milióna amerických dolárov má spoločnosti HTC zabezpečiť 17,1 percentný podiel v spoločnosti Magnet Systems.

Analytik spoločnosti Gartner, CK Lu sa vyjadril, že „HTC sa snaží zaplniť dieru po tom, čo spoločnosť RIM a BlackBerry tento segment trhu opustila“.

Zdá sa teda, že HTC vsádza v ekonomickom pokri na ďalšiu „tutovkovú kartu“ v podobe cloudu a podnikových aplikácií pre firemných zákazníkov. Po nevydarenej „hre“ v podobe série One, ktorá nepriniesla zatiaľ očakávané zisky a úspech, by sme spoločnosti HTC popriali, aby sa im táto investícia vyplatila a možno sa dočkáme od nej aj nejakých noviniek pre koncových používateľov mobilnej divízie tejto spoločnosti.

Zdroj, foto: HTC, Androidauthority, Computerworlduk

22.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+