MojAndroid

V priebehu posledných mesiacov sa objavilo niekoľko informácií o tom, že tawianský výrobca predstaví počas konferencie v Berlíne svoje prvé inteligentné hodinky so systémom Android Wear. HTC už ale niekoľko nových zariadení odhalilo a inteligentné hodinky medzi nimi neboli. Podľa najnovších informácií sa spoločnosť totiž rozhodla, že hodinky s Anroid Wear neprestaví a tieto plány odloží na neurčito.

Množstvo dohadov a únikov, ktoré informovali o tom, aké zariadenia budú počas IFA predstavené, boli v skutočnosti správne. Je dokonca veľmi pravdepodobné, že HTC naozaj pracovalo na svojich inteligentných hodinkách, no z neznámych dôvodov si to spoločnosť na poslednú chvíľu rozmyslela. To je ale veľmi zaujímavé, keďže podľa posledných informácií sa hodinky od HTC mali začať predávať niekedy v priebehu jesene, čo by znamenalo, že zariadenie už bolo zrejme vo výrobe alebo minimálne vo veľmi pokročilom štádiu vývoja.

htc-watch

Preto je veľmi otázne, nakoľko pravdivé sú tieto informácie. Je tiež možné, že HTC na poslednú chvíľu odhalilo nejakú chybu na hodinkách, kvôli ktorej sa spoločnosť rozhodla ich príchod oddialiť. Iní výrobcovia ale prinášajú aj pozitívne správy ohľadne pripravovaných inteligentných hodiniek. Konkrétne CEO spoločnosti Huawei uviedol, že ich model bude predstavený v roku 2015. Nejde teda o žiaden dohad, ale o oficiálne vyhlásenie vrcholového predstaviteľa spoločnosti. K dispozícii síce nemáme žiadne ďalšie informácie a ani presnejší dátum predstavenia. Na bližšie detaily ako aj rozuzlenie situácie s hodinkami od HTC si teda budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: Pocket-lint, Engadget via Pocketnow

6.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+