MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť HTC sa vracia na scénu výrobcov smartfónov v druhom štvrťroku. Hospodárske výsledky hovoria o tom, že HTC si v druhom štvrťroku pomerne slušne polepšilo po rozpačitom začiatku roku 2012 v prvých troch mesiacoch.

HTC si pochvaľuje najmä predaj svojich zariadení v Ázii, Severnej Amerike a Európe. Tržby spoločnosti HTC sa vyšplhali na 3 miliardy amerických dolárov, čo je síce pokles oproti rovnakému obdobiu roku 2011 o 26, 8 percenta z minuloročného 4,1 miliardového obratu.

Prevádzkový zisk však medzi štvrťročne narástol na 273 miliónov amerických dolárov, v medziročnom porovnaní pokles o 57,4 percenta.

V Číne sa však spoločnosti HTC veľmi darí a a medziročný nárast dosiahol rast predaja až o 389 percent. Ak sa pozrieme na výhľad do budúcnosti, spoločnosť HTC si stanovila cieľ 2,3 až 2,7 miliardy amerických dolárov obrat a 7 percentný zisk v nasledujúcom štvrťroku.

Zdroj, foto: GSMArena, HTC

4.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+