MojAndroid

V poslednej dobe uniklo na svetlo sveta mnoho skrývaných smartfónov, hlavne od spoločností ako Samsung či HTC. Však si spomeňte na HTC Bliss, HTC Vigor či Samsung GT-I9250. O všetkých takýchto uniknutých smartfónoch sme vám priniesli horúce informácie. Dnes vám chceme predstaviť ďalší z uniknutých skvostov od giganta na trhu Androidu – spoločnosti HTC. Ide o model s názvom Holiday či Raider (po novom), ktorý má na dnešnom trhu určite čo ponúknuť. Chalanom z XDA sa podarilo zachytiť pár fotografií, škoda, že niektoré s prasknutým displejom. Okrem fotografií poznáme aj parametre. Telefón však ešte nie je oficiálne predstavený a preto sú to všetko len dohady a čísla sa môžu zmeniť.

HTC Holiday (Raider) by mal disponovať 4,5″ qHD displejom s rozlíšením 960 x 540 pixelov. Ten by mal fungovať pod taktom 1,2 Ghz dvojjadrového procesora a pod kapotou by sme mali nájsť aj 4G LTE rádioprijímač. Spolu s rovným 1 GB RAM by ste mohli ukladať dáta na 16 GB vstavanej pamäte. Ešte sa presne nevie, aká verzia nadstavby Sense bude použitá. Rozhodne to bude 3.0 alebo 3.5. Na fotografovanie a natáčanie videa by mali slúžiť spolu dve kamery. Zadná 8 Mpix s dvojitým LED bleskom a predná buď s 1,3 Mpix alebo VGA rozlíšením. Použitý by mal byť Android vo verzii Gingerbread a to konkrétne Gingerbread 2.3.4.

Jeho predstavenie na svetový trh sa očakávalo na koniec tohto roka, no na uniknutých plánoch AT&T sa žiadne zariadenie HTC Holiday ani HTC Raider nenachádza. Nechajme sa tak prekvapiť, kedy sa objaví táto mašinka na trhu. Určite budeme jej “tehotenstvo” pozorne sledovať a informovať vás o novinkách a keď príde “pôrod”, budete určite medzi prvými, ktorí o tom budú vedieť!

Galéria

Zaujímavosťou je zadný kryt. Všimnite si, že na dvoch fotografiách vyššie uvedených je zadný kryt odlišný. V pravom dolnom rohu je na jednej z nich konektor. Hovorí sa, že ide o nabíjací konektor a telefón sa vraj bude nabíjať akýmsi adaptérom, ktorý bude zvislo postavený, možno nejaký stojan či úchyt priamo v stene. Pokiaľ HTC použije tento konektor, prinesie niečo nové, čo by mohlo zákazníkov upútať. Čo však Európa a dohoda o štandardizovanom microUSB konektore pre nabíjanie všetkých telefónov?! Ide na fotografiách o USA a EU model? Kto vie…

O HTC Raider či Holiday sa hovorí ako o veľkom konkurentovi už predstaveného Samsungu Infuse 4G, ktorý má skoro zhodné parametre. Nám sa skôr Raider podobá parametrami na Sensation. Čo si o tomto trende uniknutých informácií a fotografií myslíte vy?

Zdroj: AndroidCommunity

31.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+