MojAndroid

Váš polročný mobil ešte nedostal nový Android 5.0 Lollipop? Tak potom vás zrejme nepoteší správa, že 5 rokov starý HTC HD2, jeden z najuniverzálnejších mobilov od HTC, aký bol kedy vyrobený, dostal port na Android 5.0 Lollipop. Majitelia tohto zariadenia za to môžu vďačiť členovi ich fóra s prezývkou macs18maxktorý novú verziu Androidu upravil špeciálne pre toto zariadenie. HTC HD2 je v tomto smere naozaj rekordérom, nakoľko dokázal za 5 rokov bežať na Androide 2.2 Froyo až Androide 5.0 Lollipop, rovnako ako na Ubuntu, MeeGo, Sailfish, Windows RT a Firefox OS. Pri predaji bol na tomto zariadení navyše nainštalovaný Windows Phone 6.5. Tento mobil má pritom iba 448 MB RAM, jednojadrový procesor s taktom 1 GHz, 4,3″ displej s rozlíšením 480 x 800 pixelov.

HTC-HD2-Lollipop-710x318

HTC HD2 sa bootuje do Androidu 5.0.2 cez kernel verzie 3.0.101 a ROM pre toto zariadenie je zatiaľ iba vo veľmi skorých štádiách vývoja, zrejme nevhodných na denné používanie. Medzi fungujúce súčasti patrí zatiaľ iba displej a audio, no autor tejto ROM pilne pracuje na jej ďalšom vývoji. Ak si chcete túto ROM vyskúšať, prejdite priamo na XDA fórum, kde jej je venované celé vlákno. Priznajte sa, kto z vás je majiteľom tohto zariadenia?

Via AndroidAuthority

7.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+