MojAndroid

HTC HD2 sa do dejín smartfónov zapísal najmä vďaka jeho univerzálnemu použitiu. V čase jeho predstavenia ponúkal zo základu operačný systém Windows Mobile 6.5. Vďaka šikovným vývojárom z XDA komunity sa však podarilo do zariadenia dostať aj ďalšie operačné systémy, vrátane rôznych verzií Androidu a novšieho Windows Phone 7. Aj po takmer 4 rokoch, developeri majú aj naďalej záujem rozširovať jeho schopnosti a najnovším prírastkom do radov kompatibility HD2-jky je operačný systém Firefox OS, od spoločnosti Mozilla.

HTC HD2 Firefox OS

Pre majiteľov tohto legendárneho smartfónu je to skvelá príležitosť vyskúšať si nový systém. Port, ktorý priniesol vývojár s prezývkou feherneoh je však ešte ďaleko od dokonalosti, nakoľko rad dôležitých funkcií zatiaľ nefunguje. Je to najmä schopnosť prihlásiť sa do mobilnej siete, no nefunkčný je aj zvuk, fotoaparát a vnútorná pamäť. Je však pozoruhodné, akú veľkú podporu zo strany developerov tento smartfón získal a sme zvedaví, ktorá novinka bude v tomto smere taká úspešná ako HD2. Viac informácií o novom porte nájdete v pôvodnom príspevku na fórach XDA, kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: pocketnow

11.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+