MojAndroid

HTC je dnes synonymom pre elegantné a konštrukčne dobre spracované zariadenia, no zároveň pre veľmi zaujímavú nadstavbu HTC Sense. Tá prešla v posledných rokoch veľkými zmenami a dnes patrí medzi tie najobľúbenejšie na trhu. Súčasťou tejto nadstavby je aj aplikácia Galéria, ktorú vrámci aktuálneho trendu umiestnil výrobca do obchodu Play, vďaka čomu sú teraz aktualizácie pre aplikáciu nezávislé na aktualizáciách celého systému.

Najnovšia verzia aplikácie bola uvoľnená iba pred nedávnom a obsahuje niekoľko výrazných zmien. Poteší najmä možnosť prispôsobenia si časovej osi, kde máte na výber zobrazenia Kanál, čo je zobrazenie väčších náhľadov fotografií v súvislom pásme. Druhá možnosť je Mriežka, čo je súvislý rád malých štvorcových obrázkov usporiadaných podľa dátumu zhotovenia. Zobrazenie s názvom Udalosti zasa triedi fotografie do menších segmentov podľa časovej podobnosti. Ak ste napríklad zhotovili fotografie v jeden deň, pričom niektoré z nich ráno a niektoré večer, v tomto zobrazení sa zobrazia dve rozdielne udalosti. Novinkou je veľmi užitočné zobrazenie Rok, ktoré zobrazí mesačný kalendár s náhľadmi, pričom po kliknutí na konkrétny mesiac sa zobrazia fotografie zhotovené v danom mesiaci.

HTC Galéria aktualizácia (1) HTC Galéria aktualizácia (2) HTC Galéria aktualizácia (3)

Ďalšou novinkou je pridávanie značiek k fotografiám. Nemáme na mysli označenia osôb, ako napríklad v prípade sociálnej siete Facebook, ale pridávanie tzv. Tagov. Pomocou tých si môžete označiť vybrané fotografie a neskôr ich potom vyhľadať. Ak napríklad používate smartfón na fotografovanie poznámok v škole, môžete použiť tag “škola” a kedykoľvek vyhľadať všetky takto označené fotografie.

HTC vrámci aktualizácie prináša aj možnosť prehliadať fotografie v cloude, no táto funkcia je zrejme uvoľňovaná postupne a my sme zatiaľ nič také na našom HTC One M7 nespozorovali. Aktualizácia ale bola už dostupná v obchode Play, pričom tam ju nájdu iba užívatelia smartfónov HTC. Na priloženom odkaze však nájdete APK súbor, ktorý by mal fungovať aj na iných zariadeniach so systémom Android 4.4 a novším. Aplikácia Galéria v podaní HTC patrí medzi naše dlhodobo obľúbené a tieto nové funkcie ju ešte vylepšujú. Dajte nám vedieť, či ste ju už vyskúšali a ako ste s novinkami spokojní.

Súbor je podpísaný, pochádza zo zdroja Android Police a aktualizuje vašu súčasnú aplikáciu na najnovšiu verziu, resp. nainštaluje aktuálnu verziu, ak ste pred tým túto aplikáciu vo svojom zariadení nemali. My sme aplikáciu vyskúšali na zariadeniach Sony Xperia Z3 a Huawei Ascend G7 a fungovala bez problémov.

Aplikácia HTC Galéria v9.0 – APK súbor

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

12.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+