MojAndroid

Jednou z mála technologických spoločností, ktoré sa neboja otvorene komunikovať o svojich mesačných finančných reportoch či štvrťročných finančných správach je HTC. Často sa tak dostávajú do nemilej pozornosti a v podvedomí ľudí sú často ako “firma s červenými číslami”. Už v marci sme však písali o tom, že po uvedení novej série U sa mierne začína tajwanskému výrobcovi dariť.

Všetko sa zlepšilo s príchodom HTC U11

Všetko sa navyše znásobilo, keď na trh dorazila nová vlajková loď HTC U11. Stala sa za malú chvíľu obľúbeným smartfónom (a dobre obstála aj v našom teste). Smartfón s nezvyčajným rozhraním citlivým na dotyk Edge Sense o niečo prekonal predajné čísla HTC 10 aj HTC One M9 a postaral sa o pekný júnový report.

Malý krok, no správnym smerom

Pre porovnanie, minulý rok v júni malo HTC o 8 % nižší zisk. Teraz zároveň došlo aj k masívnemu sekvenčnému nárastu, a to až o 52 %. V júni HTC navyše zarobilo viac, ako v máji pri spustení predaja HTC U11. Bohužiaľ, ani takéto dobré výsledky stále nedokázali vytiahnuť spoločnosť na konci druhého kvartálu na lepšiu hladinu ako v druhom kvartáli uplynulého roka. HTC sa teda ešte stále borí a uvidíme, koľko entuziazmu v konkurenčnom boji ešte preukáže. Snáď im pomôže aj pripravovaná novinka s kódovým označením HTC Ocean Life.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+