MojAndroid

Taiwanskej spoločnosti HTC sa posledné roky nedarí. Jej januárové príjmy klesli medziročne o 27 percent. Vo februári zaznamenala pokles konsolidovaných tržieb o 23,24 percent, čo je pokles o 110 miliónov dolárov v porovnaní s januárom. Medziročne sa dokonca tržby prepadli až o 44 percent, čo je pokles o 129 miliónov dolárov. Februárové finančné výsledky sa dostali až na 13-ročné minimum. Príjmy vo výške len 89 miliónov dolárov pre firmu nie sú pozitívnou vyhliadkou do budúcnosti.

Náš tip
Toto sú špecifikácie pripravovaného smartfónu HTC U12!

Zlepšenie sa nedá očakávať ani v marci vzhľadom na absenciu nových modelov smartfónov i VR zariadení. Zlepšenie by malo nastať až v apríli tohto roka, keď by HTC malo začať s predajom novej vlajkovej lode HTC U12 a tiež nových VR okuliarov HTC Vive Pro. Práve virtuálna realita je segment, kde si v tržbách HTC drží relatívne stabilnú pozíciu a aktuálne je v globálnom merítku na tomto trhu na treťom mieste. Veľa analytikov očakáva, že HTC časom opustí výrobu smartfónov a bude sa naplno venovať práve VR segmentu.

10.3.2018
Zdroj: pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+