MojAndroid

Spoločnosť HTC oznámila, že v treťom štvrťroku 2018 umožní predbežný prístup k svetovo prvému blockchain telefónu menom Exodus. Novinka ponúkne prístup k decentralizovaným aplikáciám v blockchainových sieťach, extrémnu bezpečnosť a offline peňaženku pre digitálny majetok a kryptomeny. Zároveň spoločnosť predstavila nových partnerov pre rozvoj blockchainového ekosystému. Sú nimi spoločnosť Bitmark, ktorá sa zaoberá ochranou a podporou digitálneho vlastníctva prostredníctvom technológie blockchain a spoločnosť Aminoca, distribútor prvej najpopulárnejšej zberateľskej NFT hry Cryptokities.

Náš tip
HTC Exodus – ďalší blockchain smartfón na obzore
Náš tip
HTC U12+: Telefón príliš citlivý na dotyk | RECENZIA

Výrobca tak pokračuje vo vízii navrátiť používateľom a tvorcom obsahu kontrolu nad ich dátami a aplikáciami. Dnešné zákony pre ochranu osobných údajov a autorských práv zlyhávajú.

“Ľudia sa v dobe internetu často zaoberajú bezpečnosťou osobných dát. Je to skvelou príležitosťou na to, aby sme ich podporili v ceste za znovunadobudnutím ich digitálnej identity. Keďže smartfón je to najosobnejšie zariadenie, na ktorom používatelia vytvárajú a konzumujú najviac obsahu, Exodus bude tým najlepším začiatkom. Teší ma, že mám možnosť podieľať sa s jeho pomocou na decentralizácii internetu a jeho transformácii pre potreby moderného používateľa.” povedal riaditeľ Crypto oddelenia HTC, Phil Chen

Po získaní predbežného prístupu sa môžu fanúšikovia projektu Exodus registrovať na adrese htcexodus.com.

Prvá aplikácia pre HTC U12+

Prvú decentralizovanú aplikáciu si budú môcť používatelia vyskúšať na HTC U12+. Zrodenie kryptomien Bitcoin a Ethereum so sebou prinieslo myšlienku digitálnych cenností a nezameniteľných tokenov. Mobilné telefóny sú najrozšírenejším digitálnym zariadením ľudstva a tak sú ideálnou platformou pre vytvorenie distribučných kanálov pre všetkých autorov, ktorí ponúkajú digitálny tovar.

“Uvedomujeme si potenciál digitálnych cenností a aj ich jedinečnosť. Radi by sme sa v HTC prostredníctvom projektu Exodus stali hlavným trhoviskom s blockchainovým obsahom. Oslovujeme preto všetkých vývojárov s ponukou možnosti distribúcie ich hier, zberateľských cenností a NFT konceptov prostredníctvom našej platformy. Veríme, že doba sa mení a všetko sa vracia ku konceptu skutočného vlastníctva dát i obsahu a zachovania jeho hodnoty.” doplnil Phil Chen

13.7.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+