MojAndroid

Každý rok sa opakuje pekná tradícia, kedy hádame meno výrobcu, ktorý bude stáť za výrobou nového Nexus smartfónu. V minulom roku sme mali úlohu jednoduchšiu, keďže boli predstavené hneď dva Nexus smartfóny súčasne. Je pravdepodobné, že situácia sa bude opakovať aj v ďalších rokoch, no podľa najnovších informácií by sme mohli predpokladať, že za najbližšie predstavenými modelmi bude stáť iba jeden výrobca.

Tým by mala byť taiwanská spoločnosť HTC, ktorá mala údajne podpísať exkluzívnu trojročnú zmluvu na výrobu Nexus smartfónov. Zmluva nehovorí o výrobe tabletov, takže táto strana mince zostáva nejasná, no podľa všetkého by malo HTC zobrať do svojich rúk výrobu niekoľkých ďalších smartfónov, ktoré vzniknú za priamej spolupráci s Google.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/hlasovanie-kto-vyrobi-dalsi-nexus-2016/

Samozrejme, ide iba o neoficiálne informácie a realita môže byť odlišná. V každom prípade by to bolo vôbec prvýkrát, čo by jeden výrobca získal práva na výrobu nexusov hneď tri roky po sebe. Možno už túto jeseň sa dozvieme, ako sa veci v skutočnosti majú a či už tento rok predstaví HTC ďalší Nexus smartfón.

Zdroj: MyDrivers via PhoneArena

9.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+