MojAndroid

Martin Fichter, prezident HTC USA, poskytol niekoľko cenných informácií a vyjadril sa k súčasnej situácii na trhu mobilných zariadení v USA.

Fuichter cíti, že iPhone už nie je tak obľúbený. V porovnaní s ostatnými 4,53 palcovými monštrami a quad-core megafónmi, môže byť jednoducho zastaralý. Podľa Fichtera je mobilný trh presýtený high-end a low-end iPhonmi a prístroj stratil prívlastok „cool“ zariadenia. Je tu čas na používanie HTC. Na konferencii Mobile future v Seattle, Martin Fichter poskytol vyjadrenie:  

“Apple inovuje. Samsung inovuje. My inovujeme. Všetci inovujú. A všetci robia rozdielne veci v inováciách pre koncového používateľa. Zaviedol som dcéru späť do školy – do Portlandu v Reed – a rozprával som sa s deťmi. A žiadne z detí nemá iPhone a povedali mi: „Môj otec má iPhone.“ Na trhu sa dejú zaujímavé veci. iPhone sa stáva menej „cool“ ako to bolo doteraz. Mali pri sebe HTC. Mali pri sebe Samsung. Mali aj niekoľko zariadení od čínskych výrobcov. Keď sa pozriete do škôl, tak Mac Book Airs je „cool“. iPhone už nie. Používame iPhonne, ale naše deti ich už nepovažujú za „cool“ zariadenia.“

iPhone je naozaj natoľko tradičný, že sa stal oficiálnym smartfónom pre staršie generácie. Pravdou však ostáva, že Android a značky ako HTC a Samsung získali popularitu hlavne tým, že oproti iPhone sú pomerne lacnejšie a tým aj dostupnejšie. Nebola to teda podľa všetkého voľba, ale nutnosť, ktorá dohnala mladých ku kúpe týchto smartfónov.

Ako sa však javí, Android sa stal hlavným prúdom v používateľských OS v smartfónoch. A komunita Androidu je rýchlo rastúce odvetvie. iPhone tak môže rýchlo stratiť korunku kráľa predaja. Veď kto potrebuje byť „cool“, keď stratí značka dôveru?

Zdroj: http://phandroid.com/

 

15.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+