MojAndroid

HTC predbehlo dobu? To asi nie. Napriek tomu technológiu duálnych fotoaparátov spoločnosť predstavila už dávnejšie pri svojej vlajkovej lodi HTC One M8 z roku 2014. To však nebol prvý experiment na poli zadných fotoaparátov, rok predtým totiž verzia One (M7) ponúkla technológiu Ultra pixelov, pričom výsledné rozlíšenie zadného fotoaparátu činilo len 4 MPix.

Náš tip
HTC U11+ je vzkriesením zrušeného Google Pixel 2 XL
Náš tip
HTC U11 Life a U11+ oficiálne predstavené s mnohými vylepšeniami

Už v roku 2018?

Po tohtoročnom trende duálnych fotoaparátov je však situácia opačná. HTC ako jeden z malého množstva výrobcov priniesol do svojich aktuálnych vlajkových lodí “len” jeden zadný fotoaparát. Jeho kvality sa mu však uprieť nedajú a ide o špičku medzi Android smartfónmi.

HTC prezident Chialin Chang potvrdil, že spoločnosť opäť vstúpi na trh s duálnymi fotoaparátmi v roku 2018. V rozhovore pre médiá uviedol, že spoločnosť HTC určite uvoľní telefón s dvoma kamerami v roku 2018, ale spoločnosť chce tiež zistiť, ako túto funkciu nechať viac vyniknúť.

Náš tip
HTC U11 Plus sa ukazuje na prvom videu

Spoločnosť HTC má tiež v priebehu budúceho roka ambíciu vstúpiť na trh so smartfónmi v cene okolo 300 dolárov. Začať by sa mohlo priamo na čínskom trhu a vzhľadom na to, že výrobca plánuje pre rok 2018 len 5-6 nových modelov, situácia môže byť ešte veľmi zaujímavá. Plán spoločnosti HTC môže byť pomerne rýchlo zrealizovaný aj napriek tomu, že časť mobilnej divízie už pripadá spoločnosti Google.

Zdroj: xda-developers

4.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+