MojAndroid

Dnes sa v Londýne uskutočnila akcia HTC Launch 2010. Boli sme sa na nej pozrieť a prinášame vám horúce novinky priamo z anglickej metropoly. Opona hlavného auditória sa otvorila o pol dvanástej miestneho času a na pódium ako prvý vystúpil Peter Chou, výkonný riaditeľ spoločnosti HTC. Po úvodných slovách o úspechoch svojej spoločnosti v poslednom roku vytiahol z každého vrecka jeden telefón – novinky, na ktoré už nejaký čas celý Android svet čaká – HTC Desire HD a HTC Desire Z.

Obidva telefóny sú vyrobené zo špeciálne opracovaného hliníka, dizajnéri kládli veľký dôraz na pohodlie používateľa pri ich používaní. Desire HD sa môže pochváliť novým 4.3 palcovým displejom, 8 megapixelovým fotoaparátom s 2 diódovým bleskom a zvukovým systémom vylepšeným technológiou Adobe Dolby Mobile SRS pre maximálny pôžitok z počúvania hudby a pozerania videí. Desire Z má vysúvateľnú QWERTY klávesnicu, ktorá je vďaka špeciálnemu spôsobu uchytenia (zboku pripomína tvar písmena Z) v takmer jednej rovine s displejom. Toto ocenia najmä dámy, ktoré sa rady pýšia krásnymi nechtami, prípadne ťažko pracujúci páni, ktorí majú palec veľký ako tri tlačidlá. Klávesnica tiež obsahuje dve programovateľné klávesy, ktorým môžete priradiť ľubovoľnú z dostupných akcií ako napr. spustenie aplikácie.

Nový HTC Sense s veľkým nadšením opísal John Wang, hlava HTC marketingu. Celý HTC tím sa snažil vylepšiť používateľské prostredie s ohľadom na reálne situácie a posnažili sa veci urobiť jednoducho a prirodzene. Nižšie uvádzame zopár vylepšení, ktorými sa John Wang a jeho tím môžu pochváliť.

Rýchlejšie bootovanie

Trvá menej ako 10 sekúnd! Zatiaľ čo ostatní sledujú Apple logo alebo nápis “Loading…”, majitelia HTC majú už za sebou prvý hovor a prečítanú polovicu e-mailov.

Intuitívne zvyšovanie/znižovanie hlasitosti

Zariadenie dokáže rozoznať, že ho máte napr. v taške, tak zvoní hlasnejšie, ale keď ho vyťahujete, zvonenie sa postupne stíši. Zaujímavé je tiež “umlčanie” telefónu preklopením na prednú stranu.

Navigácia bez čakania

Nová vstavaná navigácia nevyužíva Google Mapy, ale svoje vlastné, ktoré si používatelia možu zadarmo stiahnuť priamo do telefónu. Za navigáciu samotnú si však už musia zaplatiť. Žiadne ceny zatiaľ nie sú známe, ale budú fungovať na princípe predplatného. Výhodou stiahnutia máp do telefónu je, že nemusíte čakať, kým sa načítajú z internetu vždy, keď sa na mape posuniete, prípadne ju priblížite či oddialite.

Prichádzajúci hovor nepohltí celú obrazovku

Prichádzajúci hovor sa nezobrazí na celú obrazovku, ak je otvorená navigácia, ale len v spodnej časti, aby ste neminuli odbočku len preto, že niekto volá.

Prehrávanie multimédií na televízií

Telefón s televíznym prijímačom komunikuje cez wifi prostredníctvom DLNA protokolu. Pre typy televízorov, ktoré DLNA nepodporujú, HTC vytvorilo špeciálny hardvérový adaptér/konvertor.

Popri novom HTC Sense bude spustená aj nová webová stránka HTCSense.com. Telefón sa synchronizuje s touto novou službou a okrem iného ukladá všetky vaše správy, kontakty a lokality (Footprints) na internete. Takto k nim máte prístup z akéhokoľvek počítača cez ľubovoľný internetový prehliadač. Ďalšími funkciami, ktoré HTCSense stránka prináša, sú aj nasledovné:

  • spustenie zvonenia na telefóne, aby ste ho ľahšie našli
  • sledovanie aktuálnej GPS pozície telefónu – Kde som len ten telefón zabudol? Mal som ho ešte, keď som vystúpil z vlaku?
  • presmerovanie hovorov a správ na iné číslo – praktické ak si náhodou telefón zabudnete ráno doma, ale radi by ste prijímali hovory v práci
  • zablokovanie telefónu na ďiaľku – telefón sa zablokuje a môže zobraziť vaše telefónne číslo a ľubovoľnú správu
  • ďiaľkové vymazanie telefónu

Obidva nové telefóny by mali byť k dispozícii na ázijskom a európskom trhu približne o mesiac. Firma HTC tiež rozširuje svoje pôsobenie do Austrálie, Španielska a Turecka. Zástupca HTC pre Slovensko, Estónsko, Litvu a Lotyšsko, Pawel Orlinski, sa na poobednom brífingu vyjadril, že nové HDéčko a Zko sa budúci mesiac určite dostanú aj k nám na Slovensko. Desire HD by sa podľa neho mal pohybovať približne v tej istej cenovej relácií ako momentálne najobľubenejší model HTC telefónov – Desire.

Počas prezentácie zástupcovia HTC spomenuli aj spoluprácu s Microsoftom a pravdepododnosť vydania HTC zariadenia Microsoft Phone 7. Bližšie sa k tomu nikto nevedel vyjadriť.

15.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+