MojAndroid

HTC konečne vydalo sľúbenú aktualizáciu na Android Gingerbread 2.3 pre Desire, žiaľ ide iba o verziu pre skúsenejších používateľov a vývojárov. O dostupnosti updatu informovala priamo spoločnosť HTC na svojej Facebook stránke. Takéto vydanie nedokončenej ROM si však od čakajúcich vlastníkov HTC Desire vyslúžilo kritiku a nemôžeme sa im čudovať. Po dlhých týždňoch čakania tu máme nie úplne dokončenú ROM, ktorá nie je dostupná cez OTA, ale len cez špecializovaný nástroj tzv. ROM utility (RUU). Kompletný balík aj s aktualizáciou a potrebnými nástrojmi je dostupný na developer.htc.com. Pamätajte však, že táto verzia je len pre vývojové účely a jej nainštalovaním prídete o všetky dáta z telefónu. Ak sa rozhodnete pre aktualizáciu, tak v priebehu dňa sa pokúsime aktualizovať aj náš redakčný Desire a prinesieme vám presný postup ako nato.

Mezi zásadní změny v této aktualizaci patří:

– Odstranění všech uživatelských nastavení, včetně aplikací operátora

– Všechny tapety (wallpapery) s výjimkou implicitní tapety budou odstraněny a umístěny online na webovou stránku HTC Developer

– Několik aplikací HTC bude odstraněno a umístěno online na webovou stránku HTC Developer

– Oficiální aplikace Facebook bude odstraněna, ale bude možné ji stáhnout z Android Market

Poznámka:

Tato ROM aktualizace je pouze pro účely vývoje a nikoliv pro použití obecnou veřejností. Aktualizace neautorizovaných telefonů mohou vést ke ztrátě jejich funkčnosti. Po vrácení k původní verzi nemusí být některé funkce k dispozici (mimo jiné MMS a SMS). HTC se v této souvislosti zříká veškeré odpovědnosti za případnou nepoužitelnost některých funkcí. HTC se dále zříká odpovědnosti za ztrátu a/ nebo únik osobních dat v důsledku provedení aktualizace/ vrácení původní verze ROM.

Zdroj: HTC fans cz/sk

1.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+