MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej a multimédiá

Displej má veľkosť 5-palcov a rozlíšenie HD, teda 720 x 1280 px. Vzhľadom na veľkosť zobrazovacieho panelu je to dosť na to, aby bolo zobrazenie dostatočne jemné aj pri bližšom pohľade. Na druhej strane, HTC Desire 650 ale týmito parametrami nijako zvlášť nevyčnieva z radu konkurenčných prístrojov. To isté platí aj o kvalite obrazu, ktorý je skôr priemerom triedy. Čitateľnosť vo vonkajších prostrediach je pri bežných podmienkach dostatočná, počas slnečných dní však budete musieť k čítaniu vynaložiť trochu viac úsilia.

HTC Desire 650-recenzia-10

Zobrazovací panel ponúka aj niekoľko nastavení. Okrem možnosti zmeniť teplotu farieb, je to aj nočný režim. Ten uľaví vašim očiam najmä pri práci v šere a v tme. Jeho aktiváciou sa nastaví zobrazenie tónované do žlto-červenej farby, ktorá chráni pred únavou očí.

Multimediálne funkcie zariadenia vás tiež ničím neprekvapia a aj keď sa možno na prvý pohľad zdá, že Desire 650 má stereo reproduktory, nie je to pravda. Hlasný reproduktor je umiestnený iba pod displejom. Na škodu je, že tento nie je práve najsilnejšou stránkou tohto zariadenia. Hrá pomerne slabo a kvalitou sa s reproduktormi Boomsound z drahších HTC zariadení nedá veľmi porovnávať. K počúvaniu cez 3,5 mm audio jack, po kvalitatívnej stránke, nemáme výhrady, uvítali by sme ale ešte o niečo vyšší výstupný výkon, resp. hlasitosť pri prehrávaní hudby. Samozrejme, aj tu nájdete profil Boomsound pre vylepšenie zvuku, ktorý zvýrazní najmä basy.

S HTC Desire si inak prehráte väčšinu dostupných video formátov s rozlíšením do 1080p. Zaujímavosťou je, že tu nenájdete už natívnu aplikáciu galérie, ktorú výrobca premiestnil do obchodu Play. Tá však s týmto zariadením nie je kompatibilná. Aj preto tu nájdete iba galériu Fotky od Google. Tú samozrejme môžete doplniť o ľubovoľne inú z obchodu Play. To isté platí aj o hudobnom prehrávači, ktorý tu zastupuje aplikácia Hudba Play.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+