MojAndroid

Rok 2016 sa chýli ku koncu a pre väčšinu sveta to znamená rekapitulovať. Niektorým vyšiel rok lepšie, iným horšie. To druhé platí aj pre niektorých väčších ázijských výrobcov, ktorí zaostali za svojimi vlastnými očakávaniami. Aj napriek horšej aktuálnej situácii ale majú stále príležitosť sa v budúcom roku zlepšiť a napraviť to, čo sa tento rok nepodarilo.

Náš tip
HTC má už 12. januára predstaviť horúce novinky. Mohlo by ísť o HTC One X10 aj inteligentné hodinky

Spoločnosť HTC sa s finančnými problémami stretáva už pomerne dlho. Situácii nepomohli ani posledné vlajkové lode minulých rokov, ktoré zaostali za očakávaniami verejnosti aj samotných používateľov. Tento rok je ale situácia iná a HTC 10 je skutočne vynikajúce zariadenie, ktoré bez problémov konkuruje tým najlepším na trhu. Žiaľ, výrobca neodhadol dobre situáciu a telefón predstavil v čase, keď bol už mesiac na trhu najväčší konkurent od Samsungu. Aj to sa podpísalo pod to, že výrobca predal tento rok iba 10 – 12 miliónov zariadení.

Náš tip
ASUS ZenFone 3: Dostupný elegán pre každého | RECENZIA

asus-zenfone-3_-9_vysledok

Nedarilo sa ani spoločnosti ASUS. Tá podľa odhadov predala približne 20 miliónov mobilných zariadení a zaostala tak za vlastnými očakávaniami, ktoré boli na úrovni 25 miliónov. Spoločnosť Acer zaostala ešte viac, keď z očakávaných 10 miliónov zariadení nepredala tento rok ani polovicu. V budúcom roku tak zrejme nastanú väčšie zmeny. Objavili sa informácie o tom, že HTC svoju vlajkovú loď nepredstaví v USA a bude sa sústrediť na iné svetové trhy. Uvidíme, čo to bude znamenať pre nás a či sa tradičnému výrobcovi smartfónov podarí dostať sa z týchto dlhodobých finančných ťažkostí.

Zdroj: DigiTimes via Phandroid

28.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+