MojAndroid

HTC je spoločnosť, ktorá stála pri samotnom vzniku operačného systému Android. Veď práve nimi bol vyrobený telefón, ktorý sa mohol po úplne prvýkrát pochváliť týmto dnes už enormne populárnym mobilným systémom. Po pár mesiacoch zaváhania sa však HTC dočkalo stále menšej a menšej obľube, čo má za následok pokles popularity týchto zariadení. Po uvedení radu smartfónov Pixel americký Google vrátil HTC do hry, a začali spoločne pracovať na skvelých produktoch pod značkou Google.

HTC nehodlá skončiť

Mnohí technologickí nadšenci si mohli myslieť, že taiwanské HTC pomaly ale isto zaniká, a pozornosť bude klásť iba na úspešnejšiu produkciu VR headsetov. Túto myšlienku mohol ďalej potvrdiť fakt, že HTC z Obchodu Play stiahlo väčšinu svojich aplikácií. Presnejšie, z Obchodu Play zmizlo celkovo 14 aplikácií, vrátane HTC Sense Home launcher, HTC Calendar, People, Speak, Car či HTC Mail.

Aplikácie spoločnosť stiahla z Obchodu kvôli aktualizovaným pravidlám od Google, ktoré po novom platia pre Obchod Play. Po vyriešení tohto problému sa väčšina aplikácií ocitla naspäť. Zvyšné appky budú údajne navrátené v týchto termínoch:

RE Opätovné vydanie naplánované na 28. apríl
HTC Sense Home Opätovné vydanie naplánované ku koncu apríla 2019
HTC People Opätovné vydanie naplánované ku koncu apríla 2019
HTC Sense Companion Opätovné vydanie naplánované ku koncu apríla 2019
HTC Restore  Opätovné vydanie naplánované ku koncu apríla 2019

HTC taktiež uisťuje, že s výrobou smartfónov nehodlá ani náhodou skončiť. Dôkazom o tom je aj pripravované zariadenie s procesorom Snapdragon 710. Dúfame, že výrobca predstaví skvelý smartfón za rozumnú cenu.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
HTC pracuje na smartfóne s čipsetom Snapdragon 710
Náš tip
HTC sa nevzdáva. Pripravuje 5G smartfón
Náš tip
Spoločnosť HTC zaznamenala koncom roka 2018 vyššie príjmy
20.4.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+