MojAndroid

Na tlačovej konferencii HTC, ktorá sa konala na Taiwane, predstavila spoločnosť inovované verzie telefónov HTC One X+ a One S Special Edition. Na tomto podujatí však z úst generálneho manažéra HTC zaznela aj informácia o aktualizácii súčasných modelov One X a One S, na Android 4.1.2 Jelly Bean. Podľa jeho slov by totiž aktualizácia s týmto OS a najnovšou verziou Sense 4.0+ mala byť v Azii dostupná už oddnes pre HTC One X. Neskôr by sa mal pridať aj HTC One S.

Táto správa určite poteší všetkých majiteľov vyššie zmieňovaných smartfónov. Hoci HTC bližšie neinformovalo o dostupnosti aktualizácie v Európe či v iných regiónoch, môžeme predpokladať, že sa čoskoro objaví aj u nás. Koniec koncov, spoločnosť prisľúbila aktualizovať tieto telefóny práve do konca októbra.

Aktualizácia 29.10 (pôvodný článok z 27.10):

Aktualizácia, ktorá povýši operačný systém HTC One X na najnovšiu verziu Androidu 4.1.2 Jelly Bean je už dostupná v celosvetovom merítku. Update by tak mal byť k dispozícii už aj pre majiteľov tohto telefónu v Európe. Jeho veľkosť je 352.87MB, preto odporúčame na jeho stiahnutie použiť dátovo neobmedzené pripojenie.

Aktualizovaný systém ponúkne používateľom niekoľko noviniek vrátane nového používateľského prostredia HTC Sense 4.0+ s novými skinmi a aplikáciami, ako Galéria s podporou sociálnych sietí, SMS aplikácie s novými nastaveniami či vylepšenou klávesnicou. Systém bol odladený tak, že po update by One X mal poskytnúť  lepšiu výdrž batérie a o 10% vyšší výkon. S ďalších noviniek Androidu 4.1 Jelly Bean môžeme spomenúť prítomnosť hlasového asistenta Google Now alebo tiež Project Butter, ktorý vylepšuje plynulosť animácií v OS.

Ak ste svoj update ešte nedostali, skúste si jeho dostupnosť overiť manuálne v nastaveniach telefónu: Nastavenia –>O telefóne–>Softvérové aktualizácie–>Skontroluj teraz. Aktualizácii môže ešte chvíľu trvať kým bude dostupná aj pre majiteľov One X na Slovensku a v Českej republike.

Zdroj: pocketdroid, androidandme

29.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+