MojAndroid

Ak ste niekedy rozmýšľali o tom, kedy a či vôbec vaše Android zariadenie získa nový Android formou aktualizácie od výrobcu, určite ste nikdy nemysleli na to, čo prispôsobenie takej aktualizácie Androidu obnáša. Namiesto nadávok sa tak teraz radšej pohodlne usaďte a prečítajte si, čo všetko je nutné spraviť ešte predtým, ako získate aktualizáciu systému vo svojom Android zariadení. Ukazuje nám to spoločnosť HTC v peknej infografike.

htc-android-leader

Proces vytvárania aktualizácie vysvetľuje a dokonale zobrazuje obrázok priložený nižšie. HTC v ňom poukazuje na to, že je potrebná najprv podpora novej verzie Androidu od výrobcu chipsetu, teda procesora, ktorý vytvorí ovládače pre nový systém a tieto súbory pošle výrobcovi na ďalšiu úpravu. Ten musí nový systém prerobiť na základe kódu, ktorý získa od Googlu a na základe požiadaviek operátorov, ktorí môžu ovplyvniť akýkoľvek detail v novom Androide. Potom nasleduje proces úprav, schvaľovaní a až niekoľko mesiacov po tom proces rozposielania OTA aktualizáciou. Až vtedy získate aktualizáciu na svojom Android zariadení.  Tak čo, budete aj naďalej nadávať na výrobcov telefónov, že ste nedostali aktualizáciu na nový Android alebo im budete radšej držať palce pri ich zložitom vývoji?

htc-update-chart

Zdroj: PocketNow

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+