MojAndroid

Po tom, ako sme vám dnes priniesli správu o tom, že HTC pripravuje novú vlajkovú loď s kódovým označením M7, prichádzajú zo spoločnosti HTC ďalšie zaujímavé správy a dohady. HTC by sa totižto budúci rok malo stať prvým výrobcom, ktorý na trh prinesie zariadenie s procesorom Tegra 4 od spoločnosti nVidia.

Procesor Tegra 4 nesie podľa plánov spoločnosti nVidia kódové meno Wayne. Dočkať by sme sa ho mali už v prvom kvartáli budúceho roku a nVidia sľubuje použitie ARM Cortex-A15 technológie a aspoň 2-násobný výkon oproti predošlej verzii Tegra 3. Prvý procesor Tegra 4 by mal mať, rovnako ako Tegra 3, štyri základné a jedno doplnkové jadro. Hlavné jadrá by mali byť taktované na frekvenciu 1,8 GHz a každý dúfa, že budú obsahovať aj vlastný grafický procesor.

Čo je však veľmi zaujímavé, je fakt, že nVidia plánovala použitie procesoru Tegra 4 najmä v tabletoch, čo je odvetvie, ktoré spoločnosti HTC moc nesedí. Dočkáme sa však prekvapenia v podobe ďalšieho tabletu od HTC, ktorý bude takýmto procesorom disponovať? Je celkom možné, že HTC nevyrobí konkurenčné zariadenie pre pripravovaný Samsung Galaxy S IV ale pre tablety ako Nexus 7 alebo Nexus 10. Určite bude zaujímavé sledovať najnovšie správy z tejto oblasti a akonáhle budeme vedieť niečo nové, budete medzi prvými, ktorí o tom budú vedieť. Dovtedy ostávame všetci plní očakávaní a dúfame, že HTC prinesie na trh ďalšie zaujímavé zariadenie, či už pôjde o tablet alebo smartfón.

Zdroj: PhoneArena, inpai

6.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+