MojAndroid

Pred približne mesiacom boli predstavené rôzne smartfóny od spoločností, ako napríklad Samsung, Huawei, Xiaomi, LG či Sony, niektoré dokonca podporujú najmodernejšie 5G pripojenie. V tejto listine chýba ešte taiwanské HTC, ktoré je v oblasti smartfónov legendou. Ich zisky však z roka na rok klesajú, no ich odhodlanie pokúšať sa zaujať neutícha.

Snaha o návrat?

Spoločnosť HTC podľa najnovších informácií pracuje na smartfóne, ktorý bude podporovať siete piatej generácie. Známy leakster Evan Blass tvrdí, že HTC sa ani zďaleka nevzdalo. HTC sa v poslednej dobe často porovnáva s japonským Sony, ktoré taktiež zaznamenáva straty zárobkov v mobilnej divízii. Modelové označenie pripravovaného 5G modelu je 2Q6U, a z tohto kódu žiaľ nie je možné nič navyše vyčítať. Možno sa jedná o zariadenie HTC U13, teda o nástupcu vlaňajšej vlajkovej lode HTC U12+, ktorá patrila k veľmi podareným smartfónom.

HTC U12+ je pravou vlajkovou loďou

Ďalšie články k téme “HTC”:

Náš tip
Ktoré smartfóny HTC dostanú aktualizáciu na Android 9.0 Pie?
Náš tip
Spoločnosť HTC zaznamenala koncom roka 2018 vyššie príjmy
Náš tip
HTC EXODUS 1 prináša decentralizovaný Web 3.0 – nový level súkromia
1.4.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+