MojAndroid

Systém Android dnes už v žiadnom prípade nie je iba vymoženosťou technologických nadšencov a “geekov”, ktorí ihneď po kúpe nového zariadenia inštalujú alternatívnu ROM. Android postupne dospel a hoci ROOT-ovanie a pokročilé nastavenia stále existujú, je to možno menej potrebné ako v minulosti. Aj napriek tomu ale HTC myslí na tú skupinu používateľov, ktorej nestačí systém od výrobcu. Nový HTC 10 v odomknutej verzii tak prichádza s rozšírenou zárukou, ktorá sa vzťahuje aj na odomknutý bootloader.

Náš tip
HTC 10: Hop alebo trop? Zachráni podľa vás HTC od úpadku? | DISKUSIA

To znamená, že sa nemusíte báť toho, že by vám HTC neopravilo napríklad pokazenú Wi-Fi anténu v prípade, že máte v zariadení odomknutý bootloader. Taiwanský výrobca pritom v minulosti často zverejňoval aj vývojársku verziu svojej vlajkovej lode, ktorá niečo podobné umožňovala, no teraz túto skvelú službu ponúka priamo so svojim štandardným modelom.

Táto rozšírená záruka sa ale bude vzťahovať iba na odomknuté zariadenia. Každý z operátorov si záruku môže prispôsobiť podľa seba a je možné, že nie všade túto záruku dostanete, no to už nebude spôsobené obmedzeniami zo strany výrobcu, ktorý sa snaží vyjsť vývojárom a pokročilým používateľom v ústrety. Hoci ide iba o drobný detail, je skvelé vidieť, že výrobca nezanevrel na svoje dobré zvyky z minulosti.

Zdroj: HTC via pocketnow

14.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+