MojAndroid

Séria hier Worms patrí medzi tie najúspešnejšie v histórii, a tak ju zrejme nie je potrebné predstavovať. Väčšina z nás s ňou už určite prišla do styku a ak náhodou nie, je možné, že sa to teraz zmení. Na svedomí to má nová hra Worms 4, ktorá bola pripravená špeciálne pre mobilné zariadenia a ktorá tak prinesie hodiny zábavy vám a vašim priateľom.

Herný princíp zostáva oproti originálnym titulom nezmenený, čo ale vôbec nie je zlá správa. Novinkou bude v tomto prípade obrovská kampaň pre jedného hráča spolu s veľmi krátkymi levelmi. Rýchle ukončenie jedného kola je totiž podmienkou pre to, aby bola hra populárna na mobilných zariadeniach. Ak by ste na ukončenie jednej misie potrebovali odohrať desiatky minút, zrejme by ste si k hre nesadli veľmi často. Vývojári na to ale mysleli a hra by mala byť optimalizovaná pre mobilné zariadenia aj po tejto stránke.

Fanúšikov určite poteší fakt, že v hre je k dispozícii viac, ako 30 zbraní. Práve obrovský výber zbraní bol jedným zo základných faktorov úspechu v originálnych hrách. Vďaka tomu sú totiž jednotlivé kolá rozmanité a tiež máte k dispozícii väčší priestor na taktizovanie a na zdokonaľovanie svojich zručností pri hraní. Tešiť sa pritom môžete aj na také novinky, ako napríklad Halleyho kométa. Trochu horšou správou je, že hra bude najskôr dostupná iba na zariadenia so systémom iOS. Stať by sa tak malo v auguste a hoci vývojári sa zmienili o tom, že titul neskôr príde aj na zariadenia s Androidom, nepovedali nám, kedy to presne bude.

worms-4-1 worms-4-2

Zdroj: Pocket Gamer via Android Police

31.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+