MojAndroid

Pre systém Android existuje viacero emulátorov, ktoré emulujú staršie herné konzoly. V prípade nových konzol však ide väčšinou o emulátory v rannom alebo beta štádiu vývoja. Legendárna konzola respektíve handheld Sony PlayStation Vita sa však už koncom tohto týždňa dočká plnohodnotného emulátora pre platformu Android. Podľa portálu AndroidHeadlines bude emulátor Vita3K vydaný už 12. februára.

Emulátor nebude dostupný v obchode Google Play

Tvorca emulátora, developer Macdu, potvrdil vydanie na oficiálnom Discord kanáli pre aplikáciu Vita3K, ktorý bude slúžiť aj pre jeho distribúciu. Emulátor pre konzolu Sony PlayStation Vita totiž nebude distribuovaný v obchode Google Play. Macdu tvrdí, že emulátor bude dostupný ako APK inštalačný balíček, ktorý si budete musieť najprv stiahnuť a následne nainštalovať ako aplikáciu z neznámych zdrojov.

Ak nemáte účet na službe Discord, tak možno APK súbor nájdete aj na iných neoficiálnych weboch. Inštaláciu z takého miesta však neodporúčame kvôli možnému malvéru. Aplikácie vždy inštalujete z obchodu Google Play alebo oficiálneho distribučného kanálu ich tvorcu. Na spustenie aplikácie budete potrebovať zariadenie so systémom Android 7.0 alebo novším.

Navyše to musí byť zariadenie s procesorom architektúry ARM64 a podporou open-source API pre 3D grafiku Vulkan 1.0. Budete tak potrebovať zariadenie s veľmi vysokým výkonom, aby dokázalo plynulo emulovať 3D hry pre konzolu PS Vita. Aj keď ide o zariadenie z roku 2011, tak emulovanie hier na inej platforme je vždy hardvérovo veľmi náročné aj pri ich zastaralejšej 3D grafike.

Playstation Vita ponúka množstvo kvalitných herných titulov

Sony Playstation Vita (PS Vita) bola vydaná v roku 2011 ako nástupca handheldu PSP a konkurencia Nintenda 3DS. Toto prenosné herné zariadenie sa na tú dobu chválilo hlavne pomerne veľkým 5-palcovým OLED displejom a množstvom herných titulov, ktoré hráči poznali zo Sony Playstation 2 a 3. Za zmienku stoja hry Uncharted: Golden Abyss, Assassin’s Creed III: Liberation alebo Metal Gear Solid 2 3.

Náš tip
Google Lens čoskoro vyhľadá hocičo zobrazené na displeji vášho smartfónu

 

 

9.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+