MojAndroid

Nestáva sa často, že by hra bola uverejnená skôr pre platformu Windows Phone, ako pre zariadenia s Androidom. To je však prípad hry Pako – Car Chase Simulator, ktorá je už nejaký čas dostupná pre zariadenia s Windows Phone, ako aj pre systém iOS. Teraz sa ale konečne dostáva aj na Android, pričom už pri uverejnení v obchode Play si hra získala veľa pozornosti. Ide totiž o unikátnu policajnú naháňačku áut, ktorá v sebe skrýva viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Po spustení hry sa ocitnete v aute, ktoré uniká pred policajnými zložkami. Naháňať sa budete v jednom z piatich prostredí (Obchodný dom, Predmestie, Cintorín, Diaľnica a Námestie). Každé z týchto prostredí vám ponúkne unikátne auto. Autá sa pritom nelíšia iba vzhľadom, ale aj jazdnými vlastnosťami. Ovládanie hry je pritom veľmi jednoduché, auto akceleruje automaticky a vy iba ovládate smer jazdy stlačením ľavej alebo pravej strany displeja. Vtipným doplnkom sú v prostrediach aj rôzne interaktívne prvky, napríklad na cintoríne môžete popri naháňaní sa s policajtmi aj zrážať zombiekov a zbierať prémiové body.

pako-2 pako-3

Celá hra je tak veľmi jednoduchá, no ovládanie auta v spleti uličiek a prekážok je nesmierne náročné. Vašou úlohou totiž bude unikať pred policajtmi čo najdlhšie a budete sa snažiť nahrať čo najlepší čas. Herný princíp je teda podobný, ako pri hrách typu endless runner, no v hre Pako budete unikať po jednom z piatich herných plánov pri pohľade zhora. K dispozícii tak máte oveľa väčšie množstvo možností pre unikanie, ale aj nabúranie. Každé nabúranie do prekážky totiž pre vás znamená koniec hry. Niektoré prekážky pritom dokážete zdemolovať, ako napríklad spomínaných zombiekov na cintoríne či oplotenie domov na predmestí. Drvivá väčšina objektov na hernom pláne je ale pre vás potenciálne nebezpečenstvo. To platí aj o náhodných objektoch, ktorými môžu byť napríklad pohybujúce sa autá civilistov, do ktorých tiež nesmiete nabúrať, inak budete nútení začať odznova. Obtiažnosť hry zvyšuje aj fakt, že k dispozícii nemáte žiadnu brzdu a jediné spomalenie auta môžete dosiahnuť driftovaním v zákrutách.

Jednoduché ovládanie hry, jednoduchá, no pekná grafika a vysoká náročnosť sú hlavnými prvkami, ktoré môžu z tohto titulu spraviť veľmi návykovú hru. Ľahko sa totiž môže stať, že sa pristihnete pritom, ako si niekoľkokrát v rade poviete, že toto je váš posledný pokus. Najmä zo začiatku sa môže zdať ovládanie auta veľmi náročné, no postupne si na jazdné vlastnosti áut v jednotlivých leveloch zvyknete a unikanie po dobu niekoľko minút už nebude také nepredstaviteľné. Nezľaknite sa ale, ak pri prvých pokusoch narazíte do prekážky už po niekoľkých sekundách. Hra je v obchode Play zadarmo, no pri hraní narazíte na reklamy. Informácia o nákupoch v aplikácii v obchode Play znamená iba to, že za jednorazový poplatok vo výške 0,99€ môžete natrvalo odstrániť všetky reklamy z hry a užívať si tak ničím nerušenú zábavu. K dispozícii sú, samozrejme, aj rebríčky najlepších hráčov pre jednotlivé levely, vďaka čomu budete vidieť, ako ste na tom vy a nakoľko sa musíte ešte zlepšiť, ak by ste chceli konkurovať tým najlepším.

Verzia: 1.0.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4.3
Aktuálna cena: Zdarma

Za tip na článok ďakujeme užívateľovi Tomášovi.

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+