MojAndroid

Na Slovensku a v Čechách máme skutočne schopných vývojárov, ktorí dokážu naprogramovať naozaj kvalitné hry. Dôkazom je aj Hexamond, nová verzia klasickej počítačovej hry Hexagon, známej z PC. Vďaka jej autorovi, Michalovi Deákovi z herného štúdia Geardice, si túto logickú hru v novom prevedení môžeme vychutnať aj na našich mobilných zariadeniach.

Hexamond 1 Hexamond 7

Zaujímavo pôsobí hneď hlavné menu hry s pekne animovaným pozadím. Obsahuje len tri položky – hra proti počítaču, hra dvoch hráčov na jednom zariadení a návod ako hrať (v angličtine). Ten však ani nie je príliš potrebný, keďže sa jedná o známy herný koncept a ak ste aj podobnú hru nikdy nehrali, na pravidlá rýchlo prídete sami. Základom je herné pole s niekoľkými diamantmi. Po kliknutí na diamant sa zobrazia možnosti – hráč môže diamant duplikovať v niektorom zo susediacich políčok (sú vyznačené zelenou farbou), alebo ho presunúť o dve polia ďalej, avšak bez duplikácie (vyznačené žltou farbou). Samozrejme, podobné možnosti má aj súper, preto je dôležité uvažovať logicky a zvoliť správnu taktiku pri ťahoch, aby mal hráč na konci hry viac diamantov, než jeho súper. Hra končí vtedy, keď sú diamantmi zaplnené všetky políčka herného poľa.

Hexamond 6 Hexamond 4

Hexamond obsahuje 32 levelov, resp. rôznych herných polí, ktorých špecifikám je potrebné prispôsobiť stratégiu. Herné pole je možné multidotykovo otáčať a približovať si ho, čo však nie je nevyhnutné, keďže hra sa nám pohodlne hrala bez zoomovania aj na 4,3 palcovom displeji. Grafika je jednoduchá a primeraná tomuto typu hry; hudba sa v hre nenachádza, ale zvukové efekty sprevádzajú posúvanie a preskakovanie diamantov. Uvítali by sme však možnosť nastaviť stupne obtiažnosti hry.

Hra Hexamond vyžaduje minimálne rozlíšenie displeja 480 x 320 bodov a nainštalované Adobe Air. V obchode Google Play je distribuovaná zadarmo, neobsahuje žiadne mikrotransakcie a dokonca ani reklamy, čo autorovi slúži ku cti. Ak teda máte radi logické hry, nič vám nebráni vyskúšať ju.

9.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+