MojAndroid

Vlani zožala FIFA 14 pre mobilné zariadenia veľký úspech. Hra priniesla na smartfóny a tablety takmer konzolovú grafiku, prepracované ovládanie, aktuálne zostavy a dlhé hodiny zábavy, ktoré boli pred tým väčšinou späté s hraním futbalových hier na konzolách alebo počítačoch. Fanúšikovia preto netrpezlivo očakávali, kedy sa objaví pokračovanie populárneho titulu. FIFA 15 je teraz dostupná v obchode Play pre všetkých zadarmo a na Android smartfónoch a tabletoch si budú užívatelia môcť zahrať obľúbený režim Ultimate Team.

Donedávna bola hra dostupná iba pre obyvateľov Kanady, no teraz si ju už môžu stiahnuť užívatelia z celého sveta. Jednou z najväčších noviniek je možnosť ovládať hru pomocou prídavného ovládača. Tie sú v poslednej dobe veľmi populárne a fanúšikovia hier sa určite potešia, že si hru budú môcť zahrať aj tradičným spôsobom. Vylepšení sa dočkalo aj menu hry, ktoré je prehľadnejšie a efektívnejšie. Ako názov napovedá, FIFA 15 Ultimate Team umožňuje hrať obľúbený režim, v ktorom si vytvárate vlastný tím. Kupujete si doň hráčov, trénerov, ale aj lopty, dresy či štadióny. Všetky tieto prvky sú súčasťou balíčkov, ktoré môžu vylepšiť váš tím rôznymi spôsobmi.

fifa-15-1 fifa-15-2

Tieto balíčky kúpite z obchodu v hre za mince, ktoré nazbierate hraním a najmä vyhrávaním zápasov. Ako ste si zrejme domysleli, balíčky je možné kúpiť aj v rámci in-app nákupov a celý progres urýchliť. Vývojári hry v EA si uvedomujú dôležitosť týchto nákupov a spoliehajú sa na to, že veľa užívateľov ich naozaj využije. Nájdete tu nákupy v rozmedzí od 0,99 $ až po 99,99 $, no hru si z obchodu Play môžete stiahnuť úplne zadarmo.

fifa-15-3 fifa-15-4

V hre je dostupný nový Quick Simulation mód, ktorý umožní vcítiť sa do role trénera v konkrétnom zápase, pričom nemusíte prechádzať náročným budovaním tímu v priebehu niekoľkých sezón. K dispozícii je aj klasický variant hry, ktorý je vo svete hier FIFA známy už nejakú dobu a v minulosti zožal veľký úspech. V hre budete kupovať hráčov, predlžovať s nimi sezóny, trénovaním vylepšovať ich atribúty, najímať trénerov, členov výkonného výboru a pod. Vylepšená bola aj grafika, ktorá ešte viac pripomína konzolovú hru a aktualizované boli aj zostavy, ktoré sú teraz takmer identické s tými reálnymi. V hre nájdete 10 000 reálnych hráčov z 500 tímov v 30 svetových ligách, vrátane najpopulárnejších líg z Anglicka, Španielska či Nemecka.

fifa-15-5 fifa-15-6

Ako to pri takýchto prepracovaných hrách býva zvykom, súbor v obchode Play je naozaj objemný a dosahuje veľkosť až 1,35 GB. Odporúčame ho preto stiahnuť pomocou rýchleho Wi-Fi pripojenia, aby ste predišli prečerpaniu mobilných dát. Vlani patrila hra FIFA 14 medzi najpopulárnejšie tituly hrané na mobilných zariadeniach a všetko nasvedčuje tomu, že nová FIFA 15 Ultimate Team bude pokračovať v tomto trende.

Zdroj: Android Police

25.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+