MojAndroid

Obchod Play skrýva naozaj veľké množstvo unikátnych aplikácií a hier, ktoré stoja za preskúmanie. Niekedy pritom narazíme na také zaujímave tituly, ktoré si nájdu pevné miesto v našom smartfóne či tablete a budú nám robiť spoločnosť ešte dlhý čas. Ak hľadáte zaujímavú hru, ktorej môžete venovať denne niekoľko minút, ale aj celé hodiny, možno vás zaujme Duet. Pripravte sa však na to, že hra dokonale precvičí vaše reflexy a veľmi často aj vašu trpezlivosť.

Výbornou vlastnosťou hry Duet je najmä jednoduché ovládanie. K tomu budete potrebovať iba dva prsty, ktorými budete meniť smer otáčania dvoch guľôčok zobrazených na obrazovke. Tie sa otáčajú po svojej kruhovej osi, pričom vašou úlohou bude vyhýbať sa predmetom na obrazovke tak, aby sa ich nedotkla ani jedna guľôčka. Náročnosť jednotlivých levelov časom stúpa a vy sa ocitnete v situáciách, keď na absolvovanie jedného levelu budete potrebovať aj desiatky pokusov. Hranie preto môže byť veľmi frustrujúce, a to najmä vo chvíľach, keď narazíte na jednu z posledných prekážok a celý level musíte absolvovať odznova.

Hra síce disponuje jednoduchou grafikou, no tá zaujme niekoľkými prvkami. Patria medzi najmä fľaky, ktoré zostanú na prekážkach potom, ako do nich v predchádzajúcich pokusoch narazila niektorá z guľôčok. Objekty sa na hernom pláne pohybujú často veľmi rýchlo a farebné škvrny vám tak môžu signalizovať miesto, na ktorom ste zaváhali v minulosti. Hra pozostáva z niekoľkých módov, pričom v základnej verzii je k dispozícii mód príbehu. Ten obsahuje 8 úrovní, pričom každá z nich sa skladá ešte z niekoľkých levelov. Úrovne sú pritom pomenované podľa ľudských vlastností alebo povahových čŕt a počas hrania vás budú sprevádzať zaujímavé výroky a myšlienky týkajúce sa týchto vlastností. Spolu s príjemnou, relaxačnou hudbou bude hra pôsobiť uvoľňujúco, a to aj napriek tomu, že samotné úrovne a levely môžu byť veľmi frustrujúce.

duet-5 duet-6

Okrem Príbehu nájdeme v hre aj módy Challenges a Epilogue, ktoré sú ale súčasťou platenej verzie hry. Tá stojí 2,00€ a po zaplatení tohto poplatku vám budú odomknuté všetky herné režimy vrátane denných výziev a budú aj odstránené reklamy, ktoré vás inak budú sprevádzať aj počas hrania úrovní Príbehu. Pred zakúpením plnej verzie hry si však môžete bez problémov a zdarma užiť množstvo náročných levelov, a tak budete mať dostatok času na rozhodnutie, či chcete do titulu investovať. Základná verzia hry je teda v obchode Play dostupná zadarmo a stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom nášho widgetu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
6.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+