MojAndroid

Možno to už bude znieť ako klišé, no aby bola hra pre mobilné zariadenia úspešnejšia, ako ostatné, väčšinou musí ísť o jednoduchý titul. Hovoria o tom historické úspechy titulov Flappy Bird, Angry Birds či Threes!. Všetko sú to jednoduché hry s primitívnym ovládaním. Rovnakou cestou sa uberá aj novinka DOT DOT, ktorej ovládanie spočíva z jednoduchého ťukania na obrazovku. Napriek tomu však ide o perfektnú hru, ktorá vás bude nútiť spustiť si ďalšie kolo vždy, keď prehráte.

V hre budete stláčaním ovládať dve guľôčky v strede, ktoré sa po každom dotyku s obrazovkou otočia o 180°. Guľôčky majú zelenú a modrú farbu a vašou úlohou ich bude vždy otočiť tak, aby sa stretli guľôčka v strede s ďalšou guľôčkou rovnakej farby. Tie prichádzajú z hornej, resp. dolnej strany obrazovky pomerne rýchlym tempom. Strana, z ktorej prídu, ako aj ich farba sú úplne náhodné a vašou úlohou bude včas nastaviť guľôčky v strede tak, aby nedošlo k zrážke dvoch rozdielnych guľôčok.

dot-dot-3 dot-dot-4 dot-dot-5

Tento koncept už jednoduchší byť ani nemôže, no ak si hru stiahnete a vyskúšate niekoľko kôl, rýchli prídete na to, že je zároveň geniálny. Hra dokáže byť veľmi frustrujúca, no zábavná zároveň. Prekonávanie svojho vlastného dosiahnutého skóre je stále náročnejšie a hra vyžaduje naozaj vysoké sústredenie a reflexy. Ak vám ale nejde iba o prekonanie skóre, hra ponúkne veľa zábavy a je ideálna na chvíle odreagovania sa. Na druhej strane môžete hraním zabiť celé hodiny v snahe vyšplhať sa v rebríčku čo najvyššie. Hra totiž podporuje integráciu s Google Play Games a okrem rebríčku najlepších tu nájdete aj mnohé misie, za ktorých splnenie dostávate XP k vášmu profilu.

http://youtu.be/BCOWLs0JPWI

Poteší aj fakt, že DOT DOT má veľkosť iba 3,4 MB a hranie nebude žrať ani príliš veľa energie z batérie. Titul je pritom v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne nákupy v aplikácii. To je ale v konečnom dôsledku možno aj trochu škoda, pretože zobrazené reklamy v aplikácii nie je možné odstrániť a ak začnete hru hrávať pravidelne, možno by ste nejaký in-app nákup v hodnote do 1€ aj privítali.

Verzia: 2.02
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.02
Aktuálna cena: Zdarma

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+