MojAndroid

Populárny titul Machinarium si získal množstvo fanúšikov na rôznych platformách. Vývojárske štúdio Amanita Design ale nezaspalo na vavrínoch a v obchode Play uverejnilo úplne novú hru Botanicula. Tá nasleduje svojimi hernými princípmi a grafikou známe Machinarium, no prináša úplne nové prostredie a prvky. V hre budete ovládať päť obyvateľov stromu, ktorých úlohou je ochrániť posledné semienko stromu. To bolo totiž infikované nepríjemným parazitom a vašou úlohou bude semienko zachrániť.

Hra je klasickou adventúrou s obrovským množstvom bonusov a hlavolamov, ktoré budete musieť počas hrania vyriešiť. Vývojári uvádzajú, že v hre budete postupovať naprieč 150 rôznymi prostrediami, vďaka čomu bude dosiahnutá variabilita a hra vás ani po dlhšom čase nezačne nudiť. Už pri pohľade na trailer hry je jasné, že grafika je dotiahnutá do detailov a ponúka naozaj unikátny vizuálny zážitok, ktorý je špeciálne optimalizovaný pre mobilné zariadenia. Pre fanúšikov hry Machinarium bude pritom štýl tejto hry známy a budú sa tu cítiť, ako doma.

Hra ale zaujme aj podmanivou hudbou, ktorá patrí k výborným titulom. Na prvý pohľad sa zdá, že štúdio získalo v poslednom období veľmi zaujímavé inšpirácie a hra je plná elegantných a zábavných prvkov. Podľa tvorcov je hra vhodná pre celú rodinu a o zábavu sa nepostará iba rozmanité prostredie, ale aj zábavné animácie a rôzne bonusy ukryté v náhodných častiach hry. Vďaka tomu bude každé spustenie hry unikátne a vy sa tak budete tešiť vždy, keď si nájdete čas na niekoľko levelov. Hra vyzerá byť dotiahnutá v každom smere a k takémuto prémiovému titulu patrí aj prémiová cenovka. Botanicula je v obchode Play dostupná za 3,99 EUR, no vývojári sa rozhodli vyhnúť sa štandardnému trendu in-app nákupov. Suma zaplatená pri prvej inštalácií je tak konečná a vy si budete môcť hru vychutnať naplno bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. V zariadení si ale pripravte dostatok voľnej pamäte, pretože hra má veľkosť až 580 MB.

botanicula-1 botanicula-2 botanicula-3 botanicula-4

Verzia: 1.0.62
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 1,89 €
Verzia: 1.0.62
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 1,89 €

Zdroj: Android Police

18.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+