MojAndroid

Možno sa vám zdá, že obchod Play je plný moderných hier, ktoré fanúšikom tradičných titulov nemusia vždy voňať. Medzi tisíckami rôznych titulov však nájdeme aj také, ktorých korene siahajú do minulosti. Patrí medzi ne aj hra Baldur’s Gate, ktorá je dnes už legendárnou RPG klasikou. Verzia Baldur’s Gate II Enhanced Edition sa teraz objavila v obchode Play a ako názov napovedá, ide o znovuzrodenie klasickej hry vo vylepšenom podaní.

baldurs-gate-II-1 baldurs-gate-II-2

Pre mnohých herných nadšencov je toto určite skvelá správa. Mnohí odborníci sa zhodujú, že práve hry ako Baldur’s Gate znamenali pre herný priemysel oveľa viac, ako moderné tituly. V časoch predstavenia tejto hry sa vývojári zameriavali na všetky prvky hry, vrátane napínavého príbehu či jedinečného gameplayu. Veľmi ľahko sa tak môže stať, že aj takáto staršia hra môže priniesť oveľa viac zábavy, ako moderné hry s extrémne kvalitnou grafikou.

Hra je v podstate portom originálneho titulu, pričom pre mobilné zariadenia bola prispôsobená štúdiom Beamdog. To má na svedomí port prvej hry Baldur’s Gate, ako aj titulu Icewind Dale. V hre sa ocitnete vo svete Dungeons & Dragons a naprieč príbehom sa budete rozhodovať, či sa chcete stať kladným hrdinom, alebo zlosynom. V hre je pritom dostupná hlavná kampaň Shadows of Amn, ale nájdete tu aj rozšírenia Trhone of Ball či The Black Pits II a ďalšie. Cena za túto legendárnu hru je pomerne vysoká a vývojári ju stanovili na 8,99 eur. Prekvapia aj in-app nákupy, ktoré ale nie sú podmienkou pre hranie hry a väčšinou ide iba o dodatočné rozšírenia a postavy, ktoré vám môžu pomôcť s úlohami.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €

Zdroj: Android Community

19.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+