MojAndroid

Vonku svieti slnko a je príjemný deň, ktorý chcete stráviť spolu so svojimi deťmi? Vezmite ich do ulíc hlavného mesta na dobrodružnú cestu za poznaním. Spolu s nimi vezmite appku HRAJSA a príjemnou edukatívnou formou strávte spolu pár hodín.

Aplikácia HRAJSA vznikla v spolupráci s Bratislavským Kultúrnym a Informačným Centrom. Jedná sa o mobilnú hru, kde hráč musí prechádzať body na mape, ktorá mu odhaľuje stanovištia. Jednotlivé stanovištia sú reálne pozície, lokácie v hlavnom meste. Na každom stanovišti musí hráč zodpovedať otázku, aby mohol pokračovať ďalej. Po prejdení hry hráč dostáva vygenerovaný dekrét, ktorý sa generuje podľa toho, ako úspešne hru dokončil.

Herná téma sú osobnosti v Bratislave

Hráč začína pri Hlavnej pošte osobnosťou Jánom Valom, ktorý vymyslel prvé letákové noviny a končíme pri Židovskom múzeu Imrichom Lichtenfeldom, ktorému vďačíme za bojové umenie Krav maga. Bratislava je plná odkazov na slávne osobnosti, ktoré tvorili príbehy nášho hlavného mesta, formovali ho do dnešnej podoby a zanechali v ňom nezmazateľnú stopu. Každé miesto bude lokalizované GPS systémom. V prípade, že sa hráč dostane do okruhu stanovišťa, GPS ho zachytí a umožní mu otvoriť otázku.

Jedná sa o nekomerčný a spoznávací projekt, ktorý má mať náučný charakter. Aplikácia do seba dokáže importovať viacero hier. Vývojári momentálne pracujú aj na nových hrách, ktoré sa stanú súčasťou HRAJSA.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

27.6.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+